in

Radživ Ram i Džo Salisburi osvojili USO, drugi zajednički GS

Amerikanac Radživ Ram i Britanac Džo Salisburi pobednici su US opena u konkurenciji muških parova – oni su u finalu u Njujorku rezultatom 2-1 posle preokreta bili bolji Britanca Džejmija Marija i Brazilca Bruna Soareša.

Po setovima bilo je 3:6, 6:2, 6:2 za Rama i Salisburija posle 107 minuta tenisa na stadionu „Artur Eš“.

Posle prvog seta nije delovalo da će Mari i Soareš ispustiti priliku da trijumfuju pošto su napravili brejkove u sedmom i devetom gemu.

Ipak, posle pauze Ram i Salisburi su zaigrali daleko bolje, napravili su dva brejka na startu drugog seta i tu prednost kapitalizovali za izjednačenje, a u odlučujućem setu ponovo su im bila potrebna dva brejka. Jedan su ostvarili na sajtu iskoristivši četvrtu brejk-loptu, a drugi u osmom gemu – poveli su 40:0 i iskoristili drugu meč-loptu za veliko slavlje.

Obojici tenisera ovo je druga grend slem titula u muškom dublu, pošto su zajedno osvojili Australijen open 2020. godine. Na ovogodišnjem Vimbldonu je američko-britanska kombinacija stala u polufinalu, kada su ih pobedili Nikola Mektić i Mate Pavić. Ram (37) je dvaput osvajao GS turnire u mešovitom dublu. Ram i Salisburi su osvojili i ček na ukupno 660 hiljada dolara.

U nastavku programa na Flašing Medouzu na programu je prvo polufinale muškog singla, u kojem se sastaju Rus Danil Medvedev i Kanađanin Feliks Ože-Alijasim.