in

Novakova sezona na šljaci počinje u Monte Karlu

Novakova sezona na šljaci počinje u Monte Karlu

Novak Đoković će pripreme za odbranu titule na Rolan Garosu početi učešćem na ATP Mastersu u Monte Karlu.

Osvajač 20 gren slem titula nije igrao na Australijan openu u januaru jer nije bio vakcinisan protiv kovida, a iz istog razloga nije na Mastersu u Indijan Velsu, a propustiće turnir i u Majamiju.

„Novak će  sezonu na šljaci 2022. godine otvoriti u Monte Karlu, gdje je dva puta osvojio titulu na 2013. i 2015. godine“, stoji na Đokovićevom sajtu.

Monako, gde Đoković živi, ​​dozvoljava dolazak svima sa dokazom o preležanom COVID-19 u poslednjih šest meseci. Srpski as u je decembru prošle godine drugi put bio pozitivan na koronavirus.

Masters u Kneževini igra se od 10. do 17. aprila i biće drugi turnir ove godine za Đokovića, koji je u februaru izgubio od Jiržija Veselog u četvrtfinalu ATP turnira u Dubaiju.

Francuska je popustila svoja ograničenja vezana za COVID-19, a potvrde o vakcinisanju više nisu obavezne od 14. marta, čime su otvorena vrata Đokoviću za odbranu titule na Rolan Garosu, koji je na programu u maju.

Tagovi