in

Mektić i Pavić eliminisani na US Openu

Hrvati Nikola Mektić i Mate Pavić eliminisani su na startu US Opena. Najbolji dubl sveta poražen je od Natanijela Lamonsa i Džeksona Vitroua u dva seta.

Amerikanci su dobili specijalnu pozivnicu za Grend slem u Njujorku i slavili su po setovima 6:2, 7:5. Protiv prvog dubla sveta bilo im je potrebno 79 minuta.

Do velikog iznenađenja stigli su Lamons i Vitrou pošto su u prvom setu napravili tri brejka, a Hrvati su uspeli da odgovore samo jednom i to na startu meča.

Drugi set je doneo više uzbuđenja, napravili su domaći teniseri brejk u petom gemu, uspeli su da vrate brejk Mektić i Pavić i izjednače na 5:5, a zatim odmah ponovo izgube svoj servis. Olakšalo je to posao Amerikancima u završnici meča, i nisu dozvolili taj-brejk. Iskoristili su svoju prvu meč loptu i ostvarili veliku pobedu.

Njihovi naredni rivali biće Berankis i Per.