in

Medvedev lako sa Milmanom za treće kolo AO

Ruski teniser Danil Medvedev nastavlja sa sjajnim igrama na početku tekuće sezone. Veoma lako se plasirao u treće kolo Australijan opena jer je u sredu rezultatom 3-0 pobedio domaćeg takmičara Džona Milmana.

Po setovima bilo je 7:5, 6:2, 6:2 posle 140 minuta tenisa na terenu „Margaret Kort“. Naredni protivnik osmom igraču sveta biće pobednik duela koji igraju Amerikanac Sebastijan Korda i Japanac Josuke Vatanuki.

Došao je Medvedev do 13 brejk prilika, doduše iskoristio je svega pet, ali nije ovo bio meč koji je obilovao dobrim servisima. Tako je i počelo – u prva tri gema na meču videli smo brejkove, potom još četiri do kraja prvog seta. Medvedev na kraju koristi drugu set loptu u drugom gemu za 1-0.

Drugi i treći set doneli su dominantnog Medvedeva lako je napravio po dva brejka u svakom od setova i prilično mirno rešio set u svoju korist.

Medvedev je u prethodna dva nastupa na AO stizao do finala – 2021. ga je u meču za titulu porazio Novak Đoković, a 2022. je to pošlo za rukom Rafaelu Nadalu. Jedini grend slem koji je dosad osvojio Medvedev ostaje US open iz 2021. godine.