in

Martić sigurna, Konjuh se mučila ali slavila

U ponedeljak je počeo WTA turnir u San Hozeu, a uspešne su u prvom kolu bile Petra Martić i Ana Konjuh.

Petra Martić je u duelu prvog kola bila bolja od Anastasije Sevastove u dva seta – 6:3, 6:3. Hrvatska teniserka do pobede je došla za sat i 15 minuta.

Martićeva je meč otvorila osvajanjem svog servis gema da bi nakon toga usledila četiri gema u kojima je do poena dolazila igračica koja je bila na riternu. Martićeva je prelomila rezultat trećim brejkom u setu za vođstvo 5:3 nakon čega je servirala za osvajanje seta i povela 1:0.

Drugi set je za Martićevu bio daleko lakši. Otvorila ga je brejkom, bila je sigurna u svojim gemovima, a pobedu je potvrdila još jednom oduzevši svojoj rivalki gem.

U drugom kolu rivalka će joj biti Magda Linet.

Ana Konjuh eliminisala je Mari Buzkovu nakon tri seta. Hrvatica je do glavnog žreba došla kroz kvalifikacije, a u ovom meču je slavila rezultatom 7:5, 3:6, 7:5.

U prva četiri gema meča videli smo isto toliko brejkova. Usledio je period u kome su igračice bile sigurnije na svoj servis da bi kraj prvog seta zaličio na njegov početak – videli smo nova tri brejka od kojih je dva napravila Konjuh koja je tako došla do vođtsva 1:0.

Brejkom je Konjuh otvorila i drugi set, ali je u nastavku pretrpela dva vezana brejka i Butkova je meč uvela u treći set.

Konjuh je vezala tri gema u trećem setu, povela 3:0 nakon čega je ušla u seriju grešaka, dozvolila rivalki da se do te mere vrati u meč da je bila u situaciji da se hvata za poslednju slamku i u tome je uspela. Buzkova je servirala za meč, ali je Konjuh uspela da izbori brejk i izjednači na 5:5.

Borba se razbuktala dodatno u poslednja dva gema meča, Konjuh je uspela da na kraju iskoristi treću meč loptu i da nakon skoro tri sata borbe dođe do pobede.

U drugom kolu će igrati protiv bolje iz meča u kome se sastaju Alison Riske i Koko Vandevej.