in

Grbićeva Poljska bolja od Srbije u Krakovu

Odbojkaška reprezentacija Srbije poražena je u subotu od Poljske u trećem kolu 19. Memorijala “Huberta Vagnera”, koji se igra u Krakovu.

Izabranici Nikole Grbića pobedu su slavili nakon tri odigrana seta, rezultatom 25:22, 25:23, 25:22.

Za Srbiju je ovo drugi poraz na turniru u Krakovu. Bolji od igrača Igora Kolakovića bila je Argentina dok je Srbija u petak slavila protiv Irana.

Srbija je dobro otvorila prvi set, ali nakon izjednačenja na 19:19 Poljska je vezala četiri poena i tako u svoju korist rešila prvi set.

U drugom setu, slična priča. Srbija je vodila, u završnici ovog dela meča bilo je neizvesno, ali su Poljaci ponovo bili uspešniji. Pri rezultatu 24:23 napravili su brejk i tako osvojili i drugi set.

Ni treći set nije doneo mnogo razlike. Egal igra i na kraju pobeda Poljske.

Sa 12 osvojenih poena Poljsku je predvodio Bartoš Kvolek, poen manje dodao je Kamil Semenjuk, a na deset je stao Lukaš Kačmarek.

U selekciji Srbije, najefikasniji je bio Aleksandar Atanasijević sa 16 poena. Pratio ga je Uroš Kovačević sa deset.