in

Zvezda “ugušila” Partizanov napad, došla do sedme pobede

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su „večitog rivala“ Partizan rezultatom 71:56 u okviru osmog kola regionalne ABA lige i izjednačili se sa crno-belima na čelu tabele. Izabranici Dejana Radonjića vodili su tokom čitavog duela i odličnom šuterskom serijom u finišu stigli do nedostižne prednosti.

*Odlični Dalibor Ilić „zakucao“ Megu

Crvena zvezda sada ima skor 7-1, baš kao i Partizan, sa kojim se izjednačila na čelu tabele.

Zvezda je vodila čitavim tokom meča – od 7:0 na startu nije ispuštala prednost. Odlično je na početku igrao trio DobrićKalinićMitrović, a maksimalna prednost domaćih u prvom poluvremenu bila je sedam poena.

Mitrović igra veoma dobro, a prednost Radonjićevog tima je na startu drugog poluvremena narasla na dvocifrenu, pa je ubrzo domaćin imao i 15 poena viška. Međutim, krajem trećeg perioda Dalas Mur inicira seriju kojom se Partizan vraća na -5.

Ipak, zatim je usledio neverovatan start poslednjeg perioda za Zvezdu, koja je ubacivala trojke iz svih pozicija – pogađali su Kalinić, Dobrić i Lazić i razlika je otišla na za Partizan nedostižnih +21.

Najbolji u pobedničkom timu, igrač koji je doneo prevagu sa klupe je nekadašnji kapiten Luka Mitrović – krilni centar je zabeležio 16 poena (7/10 iz igre, 2/2 penali), imao 7 skokova i 2 asistencije za 24 minuta na parketu.

Ognjen Dobrić je igrao veoma dobro – ubacio je 15 poena (6/15 iz igre, 3/9 za tri poena), imao 6 skokova i 3 asistencije. Odličan meč odigrao je i Nikola Kalinić – reprezentativac Srbije duel je završio sa 14 poena (3/8 iz igre, 7/8 penali), 3 skoka i 5 asistencija. Nejt Volters je dodao 9 poena, a Ostin Holins 7.

U poraženom taboru najbolji igrač bio je Alen Smailagić – krilni centar je ubacio 15 poena (5/11 iz igre, 4/6 penali), uz 9 skokova, 1 asistenciju i 3 ukradene lopte za nekadašnjeg košarkaša Golden Stejta. Podršku je imao samo u Dalasu Muru – američki bek je doneo veliki napadački učinak sa klupe u drugom poluvremenu, a na kraju je imao 14 poena (5/9 iz igre).

Kevin Panter je podbacio – imao je 6 poena uz šut iz igre 2/7. Kapiten Rade Zagorac takođe je dodao 6 poena za Partizan.

Izvor : SofaScore

Veliki beogradski rival sada odigrali 45 duela u regionalnoj ABA ligi – Zvezda je slavila u 24 navrata, a Partizan 21 put. Kada su crveno-beli bili domaćini, skor je bio 14:8 za tim sa Malog Kalemegdana.

Posle derbija Partizan očekuje duel sa litvanskim Lijetkabelisom u sredu u Evrokupu, a potom u sledećem kolu ABA lige naredne subote crno-beli dočekuju podgoričku Budućnost. Tim Dejana Radonjića čeka duplo kolo u EL – u utorak Zvezda igra u Vitoriji protiv Baskonije, u četvrtak u Madridu protiv Reala, a potom ih u ponedeljak čeka duel u Podgorici sa Studentskim centrom.

TOK MEČA mogli ste da pratite u tekstualnoj formi na sajtu Sport kluba.