in

Zvezda sa +44 najavila pohod na odbranu trofeja

Branilac trofeja Crvena zvezda plasirao se u polufinale Kupa Radivoja Koraća izuzetno ubedljivom pobedom nad kragujevačkim Radničkim – 103:59.

Crveno-beli su dominirali od prvog do poslednjeg minuta utakmice u Nišu i nijednog momenta se trijumf nije dovodio u pitanje.

Početnom serijom 13:3 ekipa Dejana Radonjića je najavila ubedljivo slavlje.

Prednost je rasla iz napada u napad, a podatak da je protivniku do poluvremena dozvoljeno samo 24 poena dovoljno govori o dešavanjima na parketu Čaira.

Uz +33 su Beograđani dočekali treći kvartal, tokom kojeg su stekli i ogromnih +41. Pred kraj duela viđena je i najveća razlika +46 (101:55).

Svi igrači imali su dvocifreni broj minuta kod Beograđana. Nikola Ivanović je bio najefikasniji sa 18 poena, uz šest asistencija. Stefan Marković je upisao 16 poena i pet asistencija, Ostin Holins i Branko Lazić po 11 poena, a Ognjen Dobrić i Nikola Kalinić po 10.

U taboru Radničkog, Raško Katić je ostvario 17 poena, sedam skokova i pet asistencija, dok je Marko Derasimović dodao 15 poena.

Zvezda u polufinalu čeka pobednika meča Mega – Zlatibor. Na drugom kraju kostura nalaze se Partizan – Borac Zemun i FMP – Borac Čačak.