Crvena zvezda je prvi finalista Kupa Radivoja Koraća u Nišu. Crveno- beli su u polufinalu savladali Megu 72:53 i pehar osvojen prošle godine braniće protiv boljeg iz meča Partizan – FMP.
Meč je u dvorani „Čair“ bolje otvorila Mega. Blistao je u prvih deset minuta Karlo Matković. Ubacio je osam poena i bio je najzaslužniji što su izabranici Vlade Jovanovića završili prvu deonicu sa vođstvom 21:15.
Međutim, brzo se Zvezda probudila. Kod rezultat 15:23, zahvaljujući seriji od 7:0 prišli su puleni Dejana Radonjića na samo poen minusa. Zvezda je povela trojkom Kalinića, a bacanjima Voltersa otišla je na plus tri 33:30. Do kraja prvog dela igre crveno-beli su se odvojili na šest razlike 39:33.
U nastavku su još više dodali gas. Davidovac je vezao pet poena za plus devet, a trojkom Kalinića Zvezda je prvi put stekla dvocifrenu prednost 47:35. Do kraja treće deonice razlika je varirala od devet do 12 poena, a u poslednjih 10 minuta Zvezda je ušla sa 56:47.
Kuzmić sa četiri poena na startu četvrte četvrtine donosi Zvezdi plus 11 – 60:49. Usledio je prazan hod od skoro tri minuta u kojem nije bilo poena, a trijumf Zvezde je praktično osigurao Volters trojkom za 63:49.
Do kraja meča crveno- beli su bez mnogo muke sačuvali prednost i stigli do odlučujućeg meča.
Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Kalinića sa 15 poena uz tri skoka i asistencije. Volters je upisao 12, kao i Nikola Ivanović, Kuzmić 10, a Davidovac devet poena. U redovima Mege istakao se pomenuti Matković sa 15 poena i pet skokova, ali nije imao pravu podršku klupskih drugova.