in

Huventud izdržao nalet Partizana, pa na kraju lako slavio

Košarkaši beogradskog Partizana u sredu su u 12. kolu grupne faze Evrokupa poraženi u Badaloni od Huventuda rezultatom 92:84. Španska ekipa tim trijumfom učvrstila se na čelu tabele A grupe. Izabranici Željka Obradovića odlično su otvorili meč i imali vođstvo od 15 poena u drugoj četvrtini, ali tada je usledio veliki pad. Utakmicu ste u direktnom prenosu mogli da pratite na Sport klubu 1.

Crno-beli sada imaju skor 8-4, a ovo im je bio drugi poraz u Evrokupu zaredom jer ih je u prethodnom kolu u Ankari porazio Turk Telekom. Bio je ovo treći poraz za Obradovićev tim u poslednje četiri utakmice u svim takmičenjima. Huventud je u seriji od šest pobeda u Evrokupu i na čelu je tabele A grupe sa 10-2.

*Turk Telekom posle pobede nad Partizanom pao u Poljskoj

Partizan je veoma dobro krenuo i na leđima dobre igre Kuruca i Pantera u prvoj četvrtini stigao do dvocifrene prednosti. Međutim, kada je beogradski tim poveo sa 31:16 situacija na terenu počinje da se menja. Huventud je zaigrao znatno agresivnije, sudijski kriterijum se promenio i dozvoljavano je znanto više kontakta.

U „vrućoj“ atmosferi „Olimpijskog paviljona“ Huventud je počeo da topi razliku gostiju, a do kraja druge deonice je prešao i u vođstvo u jednom trenutku. Napad Partizana nije bio potentan kao na startu, a u trećoj četvrtini Huventud prelazi u prednost od nekoliko poena. U prilično nervoznom duelu videli smo i koškanje koje je okončano tehničkom greškom Ledeju i nesportskim faulovima Dangubiću i Busketsu.

U finišu je odličan šut za tri poena Huventuda odbio sve napade Partizana i domaći su zasluženo došli do pobede bez neizvesne završnice.

Najbolji u redovima crno-belih bio je Matijas Lesor sa 20 poena (6/9 iz igre, 8/10 penali) i 8 skokova. Pratio ga je Kevin Panter sa 19 poena (6/13 iz igre, 6/8 slobodna bacanja), 2 skoka i 3 asistencije. Zek Ledej je dodao 15 poena (7/9 iz igre, 1/1 penali) i 6 skokova, a Alen Smailagić 9 poena. Jam Madar imao je 8 poena, a Rodions Kuruc 7 – Letonac ih je sve postigao u uvodnih nekoliko minuta utakmice.

U pobedičnik timu, koji je trojke šutirao odličnih 16/35, najefikasniji bio je Derek Vilis sa 19 poena i 7 skokova. Iskusni plejmejker Pau Ribas imao je 15 poena, 13 je postigao Brendon Pol, baš kao i Giljem Vives, a po 12 je, uz 7 skokova, ubacio Šveđanin Simon Birgander.

Naredni meč Partizan će igrati u subotu u Beogradu u okviru 19. kola ABA lige, a rival Obradovićevom timu biće čačanski Borac. Sledeći meč Evrokupa „Parni valjak“ igraće iduće srede kod kuće protiv Andore. Huventud u španskoj Endesa ligi za vikend očekuje gostovanje Andori, a potom u Evrokupu naredne nedelje gostuju Turk Telekomu u Ankari.

TOK meča mogli ste da pratite u direktnom prenosu na Sport klubu 1, a u tekstualnoj formi na sajtu Sport kluba.