in

Efes deklasirao Albu uz dobru partiju Micića, Braun doneo pobedu Uniksu

U četvrtak od 20 časova u okviru devetog kola Evrolige igrala su se još dva meča – prvak Evrope Anadolu Efes je u Berlinu bio ubedljiv protiv Albe, dok smo u Atini videli veliku borbu na duelu Panatinaikosa i Uniksa – tim iz Kazanja slavio je u neizvesnom finišu pogotkom nekadašnjeg beka Crvene zvezde Lorenza Brauna u finišu meča.

Efes je rezultatom 90:63 deklasirao Albu i sada ima skor 3-6, baš kao i „Albatrosi“. I dalje je to daleko od očekivanja za tim Ergina Atamana, ali deluje da se stvari kreću u povoljnom smeru za ekipu iz Istanbula, koja sada ima tri pobeda u poslednjih pet duela posle košmarnog starta.

Najbolji u nemačkoj prestonici u pobedničkom timu bio je srpski plejmejker Vasilije Micić, koji je meč završio sa 19 poena (6/12 iz igre, 3/4 penali), po 4 skoka, ukradene i izgubljene lopte i 9 asistencija. Zanimljivo je da je organizator igre „Orlova“ u prvom poluvremenu utakmice postigao svoj 2000. poen u Evroligi.

Najveću podršku Micić je imao u Krunoslavu Simonu – hrvatski košarkaš mao je 18 poena, a pratio ga je Tibor Plajs sa 19 poena i 8 skokova. Drugi srpski reprezentativac u redovima turskog tima Filip Petrušev igrao je manje od 6 minuta, bacio je 7 poena (2/4 iz igre, 3/3 penali) i 1 skok.

U poraženom sastavu Oskar da Silva imao je 13 poena, a Maodo Lo je dodao 9, uz 5 asistencija,

Naredni duel u Evroligi Efes igra protiv Olimpijakosa iduće srede, dok će Alba istog dana gostovati Zenitu u Sankt Peterburgu.

Uniks je u drami rezultatom 74:72 porazio Panatinaikos i sada ima skor 4-5, dok je atinski klub pretposlednji sa tek 2-7.

Igrala se izuzetno neizvresna i trvrda utakmica u „OAKA“ areni, a u poslednjem minutu Džeremi Evans je ubacio slobodna bacanja za PAO i poravnao – 72:72. Lorenzo Braun je na 19 sekundi do kraja postigao, ispostaviće se, ključne poene za pobedu Uniksa, a prethodno je promašio i uhvatio skok u napadu. Poslednji napad imao je PAO, odgovornost je preuzeo Janis Papapetru, ali je promašio trojku i tako zaključio svoje veoma loše šutersko veče.

Najbolji kod pobednika bio je Ajzea Kenan sa 15 poena (5/10 iz igre) i 5 asistencija, a 15 poena dodao je i veteran Andrej Voroncevič (5/9 iz igre). Lorenzo Braun doprineo je sa 13 poena i 8 skokova, a Mario Hezonja, hrvatski reprezentativac, svom bivšem timu ubacio je 9 poena (2/7 iz igre).

U poraženom sastavu po 14 poena ubacili su Deril Mejkon junior i Jorgos Papajanis, koji je imao čak 17 skokova. Kendrik Peri i Janis Papaetru dodali su po 10 poena, a Papapetru je iz igre šutirao 4/15.

Srpski bek Nemanja Nedović se i dalje oporavlja od povrede – igrao je svega tri i po minuta i za to vreme se nije upisao u strelce.

U narednom kolu u Evroligi Panatinaikos će u derbiju dva poslednjeplasirana tima dočekati Žalgiris, dok će Uniks u Kazanju ugostiti milansku Olimpiju.

U poslednjem meču koji se u Evroligi u četvrtak igrao u okviru devetog kola nije bilo nimalo neizvesnosti – Barselona je kao domaćin više nego ubedljivim rezultatom 93:67 porazila Baskoniju.

Ekipa Šarunasa Jasikevičijusa vratila se ogromnom pobedom posle dva poraza i sada ima skor 7-2, dok je tim Duška Ivanovića u velikim problemima – Baskijci su izgubili četvrti put zaredom i sada su na bilansu 3-6.

Već posle prvih deset minuta imali su Katalonci ubedljivo vođstvo, predvođeni Nikolom Mirotićem, najkorisnijim igračem EL za oktobar. Do kraja meča prednost domaćih rasla je do gigantske razlike od 41 poena – 84:43 u drugom minutu poslednje četvrtine. Do kraja je Baskonija iskoristila opuštanje Barse i donekle ublažila katastrofu.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Nikola Mirotić sa 25 poena (8/8 iz igre, 5/6 penali) i 8 skokova. Po 11 poena dodali su Brendon Dejvis i Nikolas Laprovitola, a Nik Kalates imao je 9 poena i 7 asistencija.

U ekipi Baskonije Stiven Enok imao je 22 poena (7/9 iz igre, 8/8 penali) i 8 skokova, a Roksa Gijedraitis dodao je 14 poena.

Srpski bek Vanja Marinković imao je 4 poena (2/5 iz igre) i 1 skok za nešto manje od 15 minuta na parketu.

U narednom kolu EL Barselona će dočekati CSKA iduće srede, dok će Baskonija dan ranije ugostiti Crvenu zvezdu.

Utakmice Evrolige ekskluzivno su dostupne za sve SBB korisnike, na EON, TotalTV i D3 platformama. Možete ih pratiti i ukoliko niste SBB korisnik, u EON paketima van SBB mreže! (PROMO)