in

Crno-beli u završnici slomili FMP

Košarkaši Partizana pobedili su FMP u Železniku rezultatom 86:80 u 20. kolu ABA lige.

Crno-beli su do slavlja nad Panterima stigli u neizvesnoj završnici, i to pošto su većim delom utakmice bili u zaostatku.

Čovek odluke je američki plejmejker Dalas Mur, koji je u finišu ubacio gotovo sve poene Partizana i predstavljao nerešivu enigmu za Pantere.

FMP je od prvog minuta imao vođstvo. Na visokom nivou je igrao domaćin i pred odlazak na poluvreme je stekao +8 (46:38). Uspevao je Partizan nekako da se održi na jednocifrenom minusu, pre nego što je u drugom delu treće četvrtine ušao u egal.

Igrao se poen za poenom u nastavku, ekipe su se često smenjivale u vođstvu, pre nego što je Mur prelomio meč u poslednjem minutu.

Reprezentativac Albanije imao je 21 poen (10/13 za dva, 0/6 za tri). Kevin Panter ga je pratio sa 17, Uroš Trifunović sa 16, a Matijas Lesor sa 11 uz pet skokova. Dobru partiju prikazao je i Balša Koprivica sa devet poena i 11 skokova.

Kod FMP, Danilo Tasić je imao 16 poena, Marko Radonjić 13, Ebuka Izundu 11, a Brajs Džons 10 i čak 14 asistencija.

Crno-beli imaju skor 16-3. Panteri su na 10-8.