in

Armani ponovo bolji od Zvezde

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u 24. kolu Evrolige od Armanija 63:57.

Novi poraz crveno-belih i to ponovo od Armanija. Ovo je sada već treći vezani poraz od istog protivnika, kojeg je Zvezda prethodno dobila šest puta u nizu. Još jednom se pokazalo da Zvezda ima velikih problema u napadu, posebno protiv dobro organizovanih odbrana, kao što je Armanijeva.

U prvoj četvrtini viđeno je nešto do tada neviđeno. Punih šest minuta rezultat je bio 3:0 za Zvezdu, a ta četvrtina je završena u korist domaćina 8:7, što je najniži poenterski učinak zbirno u nekoj četvrtini Evrolige ikada.

Napadački ritam se koliko, toliko popravio u nastavku. Posebno kod gostiju. Armani je u svaku od preostale tri četvrtine bolje krenuo, sticao veliku prednost, koju je Zvezda non stop jurila. Taman kada bi se primakla na četiri, pet poena zaostatka obično bi Dilejni ili Bentil pogađali, često i trojke, tako da je Armani na kraju ipak potvrdio ulogu favorita i slavio petu vezanu pobedu u Evroligi.

Kod pobednika najbolji je bio Dilejni sa 18 poena, dok je Bentil zabeležio 12 uz devet skokova. Na drugoj strani Kalinić i Holins zabeležili su po 13 poena.