in

Voždovcu u Ivanjici produžio Javorove muke

Ekipa Voždovca nastavlja sa dobrim igrama u Super ligi Srbije – u subotu su na gostovanju u Ivanjici, u okviru 13. kola, rezultatom 2:0 (1:0) pobedili Javo i došli do sedmog trijumfa u šampionatu.

Posle pobede Voždovac je peti na tabeli sa 23 osvojena boda, dok Javor ima 12 i ne zna za trijumf od osmog avgusta. U međuvremenu su izgubili sedam od osam superligaških okršaja.

*TSC „okrenuo“ Radnik i izjednačio se sa Zvezdom na čelu SLS

Dve ekipe sa najaktivnijim profilima na društvenim mrežama u Srbiji odigrale su zanimljivu utakmicu, u kojoj su na kraju viđena i dva crvena kartona.

Povela je ekipa Nikole Puače u 32. minutu, a strelac je bio Marko Mijailović. Međutim, tek u 82. minutu „Zmajevi“ su uspeli da definitivno otklone sumnje u vezi sa pobednikom na ovom duelu – gol je postigao Miloš Pantović.

Međutim, odmah posle pogotka Pantović dobija crveni karton jer je njegovu proslavu pogotka sudija Ostraćanin protumačio kao provokaciju. U petom minutu sudijske nadoknade i Javor je ostao sa desetoricom na terenu – drugi žuti „zaradio“ je Milan Obradović.

U narednoj rundi Voždovac devetog oktobra kao domaćin igra protiv vicešampiona Partizana, a Javor će istog dana gostovati Čukaričkom.