in

Voši bod sa igračem manje, sudiju “mučio” transparent Firme

U prvom subotnjem meču sedmog kola Superlige Srbije, na stadionu “Karađorđe” u Novom Sadu, Vojvodina i Mladost iz Lučana odigrali su nerešeno, 1:1.

Imala je Vojvodina, koja je ofanzivnije ušla u meč, nekoliko dobrih, ali neiskorištenih prilika, a Mladost je prvi put zapretila u 39. minutu.

Nije bilo golova u prvom poluvremenu, ali je Vojvodina u finišu prvog dela meča ostala sa igračem manje. U razmaku od samo 120 sekundi dva žuta kartona dobio je Simić. Prvo je opomenut zbog sukoba sa Bojovićem, a zatim zbog oštrog uklizavanja.

Prvo poluvreme obeležile su i tenzije zbog transparenta koji su istakli navijači Vojvodnine nezadovoljni suđenjem u Superligi. Sudija Pavle Tomić je čak pretio da će prekinuti meč. Transparent je prvo uklonjen, ali je ponovo vraćen.

Na spornom transparentu je pisalo:

„VAR u Srbiji služi da nameštanju pomoć pruži“.

Novosađani su i brojčano slabiji napadali, pa su tako iznudili penal koji je u 56. minutu u vođstvo svog tima pretvorio Nemanja Nikolić.

Konačan rezultat postavio je Milan Bojović nakon dobre akcijei povratne lopte sa desne strane. Bojoviću je ovo treći gol u poslednja dva meča.

Našao se Bojović samo tri minuta kasnije u stopostotnoj šansi i imao je priliku da donese Mladosti sva tri boda, ali je Simić odlično reagovao na svom golu.

Do kraja meča dve zanimljive prilike za pobedu imala je Vojvodina, ali je oba puta golman gostiju spremno reagovao.

Vojvodina iz šest odigranih utakmica ima 12 bodova, Mladost je odigrala svih sedam i sakupila šest bodova, ali je vezala tri meča bez poraza.

U osmom kolu, Vojvodina će u Surdulicu u goste Radniku, a u Lučane dolazi Voždovac.