Šampion furiozan u finišu, Ronaldo u istoriji EURO!

Branilac titule Portugalija pobedom protiv Mađarske 3:0 (0:0) u prvoj rundi grupe F u Budimpešti započela je Evropsko prvenstvo, uz dva pogotka Kristijana Ronalda koji je postao najbolji strelac u istoriji takmičenja.

Grčevitu borbu vodio je aktuelni šampion protiv znatno slabijeg, ali izuzetno motivisanog domaćina i frenetičnih navijača na krcatoj Puškaš areni.

Otpor je uspeo da slomi tek u finišu utakmice. Bio je to pravi blickrig Portugalaca – tri gola u razmaku od svega osam minuta. Rafael Gereiro je u 84. uz dosta sreće doneo vođstvo Portugaliji i označio početak kraja za Mađare. Već u 87. je Kristijano Ronaldo iz jedanaesterca udvostručio prednost 10. golom na Evropskim prvenstvima, čime je prestigao Mišela Platinija na prvoj mestu večne liste strelaca, da bi u 90+2. CR7 dodatno popravio taj rekord i postavio konačan rezultat.

Značajna tri poena za ekipu Fernanda Santoša pred ključne duele u grupi smrti sa Nemačkom i Francuskom. Sa druge strane, veliko razočaranje za hrabre Mađare.

Tabela: Portugal 3, Mađarska 0, Nemačka 0, Francuska 0

Kao lavovi borili su se igrači Marka Rosija protiv velikog favorita gotovo ceo meč, uz veliki vetar vetar u leđa sa tribina. Naročito u momentima kada su Portugalci snažno pritiskali. A pritiskali su praktično sve vreme.

Počelo je velikom šansom Dioga Žote u petom minutu, potom je napadač Liverpula zapretio još jednom, pre nego što je u finišu poluvremena Ronaldo imao možda i najveći promašaj u dosadašnjem delu turnira.

Nizale su se prilike gostiju i u drugom poluvremenu, ali je odbrana Mađarske odolevala sve do pred kraja.

Tada je srećan gol postigao Gereiro i posle toga nije bilo povratka za domaćina. Na kraju, više nego ubedljiva pobeda Portugalaca.

Gde gledati EURO 2020?

Sve utakmice Evropskog prvenstva u fudbalu možete da pratite na kanalu Nova S. Gledaoci koji nisu na SBB mreži, takmičenje najboljih evropskih reprezentacija mogu da gledaju bilo gde i preko bilo kog interneta u Srbiji uz specijalni EON TV paket – EON Evropsko. (PROMO)