in

Rumunski golman sačuvao “nulu”, odbranio nalete Bardija i Elmasa

Fudbalska reprezentacija Severne Makedonije remizirala je 0:0 sa Rumunijom na domaćoj „Nacionalnoj areni Toše Proeski“ u šestom kolu kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Kataru.

Makedonija je nadigrala rivala pred oko pet hiljada gledalaca u Skoplju, ali nije postigla gol koji bi im doneo vredna tri boda u borbi za plasman na Mundijal.

Golman Florin Nica, čuvar mreže praške Sparte, svakako je igrač meča jer je zaustavio brojne udarce domaćih. Najopasniji po rumunski gol bili su vezista Levantea Enis Bardi (14. minut) i fudbaler Napolija Elif Elmas (34. minut).

Jedinu priliku za Rumune imao je Soresku u 22. minutu, ali nije uspeo da iznenadi Dimitrijevskog.

U 58. minutu opet je sjajnu šansu imao Bardi, ali mu je opet planove osujetio Nica.

Bila je to peta utakmica u nizu za selekciju Blagoje Milevskog u kojoj nisu poraženi, a treći remi zaredom. Makedonija posle šest kola ima devet bodova i nalazi se na četvrtoj poziciji tabele.

Rumunija je trećeplasirana sa deset bodova, a ovo im je bio prvi remi – prethodno su ostvarili tri pobede i dva poraza.

Naredni meč Makedonci će igrati kao gosti protiv Lihtenštajna osmog oktobra, a zatim ih dva dana kasnije u Skoplju očekuje duel sa Nemačkom.