in

Preokret Argentine za drugi poraz Srbije

Futsal reprezentacija Srbije pretrpela je i drugi poraz na Svetskom prvenstvu u Litvaniji. Bolji od Orlova bili su Argentinci 4:2.

Imala je Srbija veliku šansu, da dođe do prvih bodova. Vodila je dva puta protiv odličnih Gaučosa. U sedmom minutu gol je postigao Rakić. Ali samo dva minuta kasnije autogolom Aksentijevića Argentina dolazi do poravnanja.

Međutim, da su Orlovi maksimalno spuštenog garda ušli u utakmicu videlo se već u sledećem napadu kada je Lazarević vratio vođstvo. Ali radost nije dugo trajala. Već u 11. minutu Brandi je doneo drugo izjednačenje, a bukvalno u istom minutu Vaporaki je doneo preokret i prednost Gaučosa – 3:2.

Tim rezultatom se otišlo na poluvreme, a u drugom delu nisu se mreže ni približno tresle kao u prvom. Tačnije, postignut je samo jedan gol i to u mreži Srbije. U 24. Boruto je zatresao mrežu i doneo dva gola prednosti Argentini. Imala je Srbija velike šanse da dođe makar do jednog gola, ali što dekoncentracija srpskih futsalera, što odlični Sarmijento na golu Argentine, onemogućili su Orlove da dođu makar do boda.

Ipak, Srbija i dalje ima šanse da ode u osminu finala, ali samo kao jedna od četiri najbolje trećeplasirane selekcije. U poslednjem kolu igra protiv SAD, koje su takođe bez bodova i ako pobedi gotovo sigurno obezbeđuje plasman među 16 najboljih.

U ovoj Grupi F Iran je došao, kao i Argentina do druge pobede i plasmana u osminu finala pobedom nad SAD 4:2. Odigrane su i dve utakmice u Grupi E. Španija je pobedila Japan 4:2, dok je Paragvaj savladao Angolu 4:1.