in

Pobede Liverpula i Arsenala

U poslednjim susretima 24. kola Premijer lige Liverpul i Arsenal zabeležili su pobede. Redsi protiv Lestera 2:0, a Tobdžije protiv Vulverhemptona minimalnim rezultatom.

Igrao je Liverpul praktično tri meča bez Salaha i Manea. Ali nema problema, kada je u timu ovako raspoložen Diogo Žota. Portugalac je sa nova dva gola doprineo da Redsi ostvare i treću pobedu u ovom mini ciklisu, i ostavi Liverpul u poteri za vodećim Mančester Sitijem.

Bila je to igra mačke i miša. Redsi su igrali i napadali, Lester povremeno pretio iz kontranapada, ali uglavnom bio bezopasan. Bravu gostiju otvorio je Diogo Žota u 34. minutu. Iz kornera je centrirao Aleksander-Arnold, sjajno skočio Van Dajk. Kasper Šmajhel je odbranio, ali je na odbitak naleteo Žota i smestio je u mrežu Lisica.

Kao što to obično biva kada su Redsi u pitanju, posle vođstva krenule su da se ređaju šanse. Salah koji je ušao u 60. minutu praktično se odmah našao u zicer situaciji. Imao je januarsko pojačanje Luis Dijas šanse za prvenac. Ali se sve čekalo na Liverpulovog ovosezonskog heroja iz senke. Posle sjajnog dodavanja Matipa u 87. minutu Žota je rutinski savladao Šmajhela i obezbedio Liverpulu nova tri boda. Redsi su sada prišli Sitiju na devet bodova zaostatka, ali uz utakmicu manje.

Arsenal je još jednom pokazao da je postao jaka defanzivna sila pod Mikelom Artetom. Bili su strpljivi, došli do gola u 25. minutu preko Gabrijela. A potom su umešno čuvali prednost i na kraju došli do tri boda, ponovo bez primljenog gola.

Čak su uspeli da prevaziđu i period od 20 minuta sa igračem manje posle prilično bizarne situacije u kojoj se našao Martineli. Mladi Brazilac nije dozvolio da se izvede aut, sudija je pustio prednost, a potom je i napravio faul sa leđa. Pa mu je sudija Majk Oliver dao dva žuta kartona, prvo za ometanje izvođenja auta, a potom i za faul i tako je Martineli u jednoj akciji uspeo da dobije dva žuta kartona, odnosno crveni karton.