in

Partizan umalo ispustio pobedu protiv Lučanaca, Stanojević baš ljut

Fudbaleri Partizana pobedili su na svom stadionu tim Mladosti iz Lučana sa 2:1 u prvoj utakmici nakon poraza od Crvene zvezde u 166. Večitom derbiju.

Ujedno, ovo je bio poslednji meč 25. kola Superlige Srbije.

Mučili su se crno-beli u prvom poluvremenu, očigledno još uvek pod uticajem neuspeha protiv Crvene zvezde.

Gosti iz Lučana su se dobro predstavili pogotovo u prvih 45 minuta. Najviše su pretili preko iskusnog Milana Bojovića. Sredinom poluvremena reagovao je i VAR. Upravo je Bojović pao u kaznenom prostoru Partizana posle kontakta sa Nemanjom Miletićem. Međutim, sudija Milan Mitić je posle konsultacije sa VAR sobom dao znak da se utakmica nastavi.

Crno-beli su i u tom periodu imali više od igre, ali su do pogotka stigli tek u finišu prvog poluvremena. Odlično je sa desne strane centrirao kapiten Lazar Marković, još bolje je reagovao Rikardo i udarcem glavom u 42. minutu savladao golmana Ivana Kostića.

Bio je to Rikardov 21. pogodak u ligi, ukupno 27. u svim takmičenjima. On je ubedljivo prvi strelac Superlige.

sudija Milan Mitić partizan-mladost-129102 Lučani
Izvor : Foto Starsport/Miroslav Todorović

U drugom poluvremenu fudbaleri Partizana brzo su postigli drugi gol preko iskusnog Miloša Jojića (54. minut) i u nastavku meča imali prilike da povećaju prednost. Činilo se da će rutinski privesti meč kraju…

Umalo šok na stadionu u Humskoj!

Međutim, u 88. minutu kapiten Mladosti Radivojević pronalazi Milana Bojovića koji spretno pogađa mrežu Popovića i smanjuje rezultat na 2:1.

A onda, samo minut kasnije, veliki kiks odbrane crno-belih. Miletić je kratko vratio loptu, do koje je došao rezervni igrač gostiju Nemanja Obradović. Bio je sam ispred golmana Popovića, ali je šutirao iznad gola.

U to trenutku videla se burna reakcija Aleksandra Stanojevića. Trener Partizana bio je vidno ljut što su njegovi fudbaleri u poslednjim trenucima dozvolili da ugroze već dobijenu utakmicu.

Na kraju su crno-beli ipak došli do pobede i sa nova tri boda vratili se na čelo tabele. Sad imaju 68 bodova, dva više od crveno-belih.

U narednom kolu 6. marta Partizan gostuje Spartaku u Subotici, dok Mladost dva dana kasnije u Lučanima dočekuje tim Voždovca.