in

Partizan sa 7/0 dočekuje derbi sa Zvezdom

Fudbaleri Partizana nastavili su seriju pobeda i u osmom kolu Superlige Srbije u Kragujevcu su savladali Radnički rezultatom 3:1.

Crno-beli imaju maksimalan učinak i gol razliku 25:2 pred večiti derbi sa Crvenom zvezdom koji je na programu 19. septembra u Humskoj. Kragujevčani su deseti sa osam bodova.

Radnički je poveo u 9. minutu autogolom defantivca Beograđana Siniše Seničanina, ali je ekipa Aleksandra Stanojevića u finišu poluvremena preokrenula rezultat.

Iskusni Miloš Jojić je sjajnim udarcem u 39. minutu izjednačio, a u nadoknadi Filip Holander je doneo prednost gostima.

Konačan rezultat postavio je Rikardo Gomeš u 48. minutu. Napadaču Partizana to je bio već deveti pogodak u sedmoj utaimici u šampionatu.

Crno-bele pre derbija sa Zvezdom, 16. septembra očekuje start u Ligi konferencije i gostovanjer kiparskom Anortozisu. Radnički u sledećem kolu gostuje Voždovcu.

Vojvodina i Metalac su na stadionu „Karađorđe“ podelili bodove – 2:2.

Gosti iz Gornjeg Milanovca u prvom poluvremenu dva puta su vodili golovima Filipa Antonijevića u 29. i Filipa Stuparevića u 40. minutu, a strelac za Lale u tom delu meča bio je Miljan Vukadinović u 36. minutu.

Bod Novosađanima u 73. minutu obezvedio je Nemanja Čović prvim pogotkom u sezoni.

Vojvodina je na deobi osmog mesta sa devet bodova, koliko ima i Radnik iz Surdulice, dok je Metalac 13. sa pet bodova.

Lale u sledećem kolu gostuju Radniku, a Melatac dočekuje Kolubaru.