in

Omaž Mihajloviću i Vijaliju na stadionu u Bolonji: Šampioni nikad ne umiru

Fudbaleri Atalante pobedili su kao gosti tim Bolonje u poslednjoj utakmici 17. kola Serije A.

Sahrana Siniša Mihajlović

Meč na stadionu Renato Dal’Ara, prvi za Bolonju pred domaćim navijačima u 2023. godini i u nastavku sezone, počeo je minutom ćutanja kao omaž bivšem treneru ovog kluba Siniši Mihajloviću, kao i Đanluki Vijaliju, proslavljenom italijanskom reprezentativcu. Obojica su preminuli tokom pauze u Seriji A zbog Svetskog prvenstva u Kataru.

Pre utakmice na velikom ekranu pojavila se zajednička slika Mihajlovića i Vijalija, dok je publika uzvratila aplauzima u čast dvojice legendi evropskog i svetskog fudbala.

Light banner in memory of Gianluca Vialli and Sinisa Mihajlovic during Bologna FC vs Atalanta BC, italian soccer Serie A
Ettore Griffoni/ipa via Guliver image

Dan ranije na meču između Sampdorije i Napolija kum Siniše Mihajlovića i bivši saigrač Dejan Stanković zajedno sa Sinišinim sinovima takođu su odali počast nekadašnjem jugoslovenskom reprezentativcu i fudbaleru Vojvodine, Crvene zvezde, Rome, Sampdorije, Lacija i Intera.

Siniša Mihajlović je sezonu počeo na klupi Bolonje, smenjen je 6. septembra, a preminuo je 16. decembra. Đanluka Vijali umro je 6. januara.

Utakmica između Bolonje i Atalante završena je rezultatom 1:2. Poveo je domaći tim golom Orsolinija u šesto minutu, ali su gosti iz Bergama okrenuli rezultat u drugom poluvremenu. Strelci su bili Kopmeijners u 47. i Hejlund u 58. minutu.