in

Novi neuspeh Orlića, Ukrajinci bolji od mladih Srba

Mlada fudbalska reprezentacija Srbija poražena je u Lavovu od Ukrajine 1:2 u kvalifikacijama za Evropski šampionat za igrače do 21 godine.

Za razliku od A selekcije Srbije, Orlići su ponovo razočarali. Nakon skromnog remija sa Farskim Ostrvima u petak u Novom Sadu (0:0), ovo je novi neuspeh mladih srpskih fudbalera čime su izgubili sve šanse u borbi za plasman na Evropski šampionat.

Gol za Orliće postigao je Stefan Mitrović u 78. minutu na asistenciju Slobodana Tedića. U tom trenutku su srpski fudbaleri izjednačili rezultat nakon vođstva Ukrajinaca od devetog minuta (strelac Krijskiv), ali su domaćini samo dva minuta kasnije ponovo zatresli Gordićevu mrežu (strelac Sudakov).

Golman Miloš Gordić je imao nekoliko uspešnih intervencija na ovom meču, uspeo je i da odbrani jedanaesterac u finišu prvog poluvremena.

Srbija posle šest odigranih utakmica ima samo pet bodova (jedna pobeda, dva remija i tri poraza) i zauzima skromno preposlednje peto mesto u grupi H iza Francuske 13, Ukrajine 13, S. Makedonija 6, Farskih Ostrva 6, a ispred Jermenije 3. U toku je meč između

Novi selektor Aleksandar Rogić je protiv krajine izveo sledeći sastav: Gordić – Eraković, Marković, Čestić, Šehović – Milosavljević (od 46. Lukić), Topić (od 83. Milovanović), Stanić (od 67. Đerlek) – Pantović (od 46. Stuparević), Tedić, Stevanović (od 67. Mitrović).