in

Natho pokosio Lale u derbiju

Fudbaleri Partizana pobedili su Vojvodinu u Novom Sadu sa 2:0 u derbiju drugog kola Superlige Srbije i sačuvali maksimalan učinak u novoj sezoni.

Posle slavlja nad Proleterom na startu prvenstva (4:0) i Dunajskom Stredom u prvom meču drugog kola kvalifikacija za Ligu konferencije (1:0), tim Aleksandra Stanojevića bio je ponovo uspešan.

Najveće zasluge za to idu izraelskom vezisti Bibrasu Nathu, koji je postigao oba pogotka – u četvrtom i 58. minutu.

Crno-beli u odličnom raspoloženju putuju u Slovačku na revanš sa Dunajskom Stredom (četvrtak, 20:45h). Lideri su prvenstva sa maksimalnih šest bodova i gol razlikom 6:0.

Još jedan kvalitetan meč odigrali su Beograđani. Rano su „otvorili“ rivala, pošto je Natho odbitak zakucao u mrežu, i u nastavku im je bilo lakše.

U prilog im je išla i izuzetno loša partija Lala, koje su većim delom utakmice delovale potpuno bezidejno.

Dominirao je Partizan terenom Karađorđa ne dozvolivši domaćinu izglednu priliku. U međuvremenu, Natho je mogao da upiše drugi gol pred odlazak na veliki odmor, ali je preslabo šutirao.

Ono što Izraelac nije tada učinio, jeste u ranoj fazi drugog dela kada je iskoristio povratnu Miloša Jojića da duplira prednost.

Ispostavilo se da je Natho time postavio i konačan rezultat. Do kraja su prilike za goste propustili Jović, Pantić i Vujačić, dok je Mrkaić imao jedinu kakvu-takvu za domaće.

Crno-beli u trećem kolu Superlige dočekuju Voždovac. Vojvodina gostuje Mladosti u Lučanima.