in

Nastavak pohoda ka tituli: Dvojka Partizana u Nišu

Fudbaleri Partizana pobedom protiv Radničkog u Nišu rezultatom 2:0 započeli su drugi deo sezone u Superligi Srbije i nastavili pohod ka tituli.

Beograđani su kao kao lideri završili prošlu godinu, uz pet bodova prednosti u odnosu na drugoplasiranu Crvenu zvezdu. Trijumfom na Čairu pobegli su na +8 večitom rivalu, koji ima meč manje.

Po gol u finišu prvog i drugog poluvremena bio je dovoljan da Beograđani dođu do 20. pobede u dosadašnja 22 kola prvenstva.

#social-embed_0

Rikardo Gomeš je u 44. minutu doveo ekipu Aleksandra Stanojevića do vođstva i sa 19 pogodaka se učvrstio na čelo liste strelaca.

U 85. je Slobodan Urošević iskoristio gužvu u šesnaestercu, posle kornera, i otklonio sve dileme.

Sasvim zasluženo Partizan nosi bodove u Humsku. Iako nije briljirao, bio je daleko kvalitetniji od Nišlija. Podatak da je domaćin uputio samo jedan šut za celu utakmicu, i to van okvira gola, dovoljno govori o dešavanjima na jugu Srbije.

Jedina loša stvar po crno-bele predstavlja povreda golmana Aleksandra Popovića. Mladi čuvar mreže je dobio udarac u glavu i ostao bez svesti, pa je hitno prebačen u bolnicu. Njegovo stanje je, na sreću, stabilno, ali ostaje da se vidi da li ga čeka pauza.

Partizan u narednoj rundi dočekuje Radnički Kragujevac 19. februara. Dva dana ranije putuje u Prag na okršaj sa Spartom u nokaut fazi Lige konferencije.

Radnički u sredu igra protiv Crvene zvezde u Kupu, a sledećeg vikenda gostuje Voždovcu. U taj meč ulazi sa osmog mesta i 27 bodova.