in

Nakon Liverpula slavio i Pepov Siti

Fudbaleri Mančester Sitija pobedili su kao gosti na Old Trafordu velikog gradskog rivala Junajted 2:0 u prvoj utakmici subotnjeg programa 11. kola Premijer lige.

Savim zaslužena pobeda ekipe Pepa Gvardiole. Mogla je da bude i ubedljivija da na golu Crvenih đavola nije u prvom poluvremenu stajao raspoloženi David de Hea.

Građani su poveli već u sedmom minutu autogolom Erika Baija. Želeo je defanzivac Obale Slonovače da spreči centaršut Kansela i poslao loptu iza leđa golmana De Hee. Baiji sigurno neće po lepom pamtiti svoj prvi meč ove sezone u Premijer ligi.

Do kraja prvog poluvremena španski golman je još pet puta sjajno intervenisao i sprečio ubedljivije vođstvo gostiju. Ipak, u poslednjim trenucima prvih 45 minuta još jednom je zaspala odbrana Crvenih đavola što na drugoj stativi koristi Bernardo Silva i klizeći postiže gol – 0:2.

U drugom poluvremenu Solšer je napravio nekoliko izmena, ali nije uspeo ozbiljnije da ugrozi gol protivnika. Ukupno pet šuteva, samo jedan u okvir gola. S druge strane, Građani su zadovoljni rezultatom usporili igru i opet mogli da stignu do gola, ali Foden iz dobre pozicije nije imao dovoljno sreće, pogodio je stativu. Dobru šansu u finišu imao je i Stouns.

Siti posle ove pobede, prve nad komšijama nakod četiri utakmice, skače na drugo mesto na tabeli sa 23 boda, dva manje od vodećeg Čelsija, jednim više od Liverpula.

Junajted je ostao peti sa 17 bodova.

Ostaje pitanje šta će biti sa Solšerom? Dugi uzastopni derbi i još jedan bolan poraz na Old Trafordu nakon onog od Liverpula 0:5.

Ole Gunar Solšer i Pep Gvardiola izveli su sledeće sastave:

Mančester junajted (3-5-2): De Hea – Lindelof, Baiji, Megvajer – Van-Bisaka, Šo, Bruno, Mektominej, Fred – Ronaldo, Grinvud

Mančester siti (4-3-3): Ederson – Voker, Kanselo, Stons, Dijas – Gundoan, Silva, Rodri – Žezus, Foden, De Brujne.

Glavni sudija bio je Majkl Oliver.

Uživo:

90.+5 min – kraj utakmice, zaslužena pobeda Građana

88. min – duel Telesa i Žesuza u šesnaestercu Junajteda sudija Oliver nije okarakterisao kao faul za penal

86. min – nova šansa za Siti, najpre Rodri, zatim i Stouns, ali lopta odlazi pored gola

81. min – velika šansa za Fodena i samo stativa. Lako je moglo da bude 0:3.

78. min – Van de Bek menja Freda

73. min – Teles je ušao umasto Šoa, koji ipak ne može da nastavi meč zbog udarca u glavu. Telesov prvi meč u PL ove sezone.

68. min – Rodri je u skoku faulirao Šoa, morala je da se ukaže pomoć reprezentativcu Engleske

67. min – Junajted traži način kako da ozbiljnije parira rivalu. U igru je ušao Markus Rašford umesto Gvinvuda

66. min – Građani su prvi put zapretili u drugom poluvremenu preko Gundogana

59. min – prvi šut igrača Junajteda u drugom poluvremena, ipak bezopasan, Grinvud nije bio precizan

52. min – neočekivano miran početak drugog poluvremena. Zatišje pred buru?

48. min – prvi žuti karton na meču, dobio ga je Žoao Kanselo zbog faula na Grinvudu

46. min – počelo je drugo poluvreme.

46. min – Džejdon Sančo je ušao u igru umesto Erika Baijija. Sančo je dete Sitija. Neće Baiji po lepom pamtiti prvi meč u Premijer ligi ove sezone.

45. min – kraj prvog poluvremena. Zasluženo vođsto Građana. Moglo je i ubedljivije da na golu nije bilo raspoloženog De Hee.

45. min – GOOOOLLLL!!!! Bernardo Silva koristi smušenost i uspavanost odbrane Junajteda i iz teške pozicije primorava odličnog De Heu da drugi put vadi loptu iz mreže. To je treći pogodak B. Silve protiv Junajteda i sva tri je postigao na Old Trafordu

42. min – sve jača kiša na Old Trafordu. Srećom po domaći tim, nije bilo i kiše golove u njihovoj mreži najviše zahvaljujući sjajnom Davidu De Hei, koji je u samo osam minuta imao pet odličnih odbrana

40. min – ponovo je zapretio Kristijano Ronaldo, šutirao na gol Edersona, ali je ipak bila ofsajd pozicija

Manchester United's David de Gea reacts after Manchester City's Bernardo Silva scores their second goal De hea Mančester Junajted Siti
Izvor : REUTERS/Craig Brough

35. min – još dve sjajne intervencije Španca, De Hea definitivno drži Junajted u životu u ovom trenutku

33. min – Sad je Lindelof „zapretio“ svom golmanu nakon akcje Fodena, ali je opet refleksno reagovao De Hea

29. min – sjajni De Hea čuva Junajted. Bila je to odlična kontra Sitija, prvo je šutirao De Brujne, zatim i Žezus, ali je Španac fantastično branio

Voker Kristijano Mančester Junajted Siti Manchester United v Manchester City - Old Trafford, Manchester, Britain - November 6, 2021 Manchester City's Kyle Walker in action with Manchester United's Cristiano Ronaldo

26. min – javio se „prozvani“ Portugalac, odlično je šutirao, ali je Ederson bio na mestu. Prvi udarac Junajteda u okvir gola

24. min – polovina igre u prvom poluvremenu, čeka se odgovor Kristijana Ronalda i ostalih napadača Junajteda, ali za sada Građani imaju posed lopte i kontrolišu situaciju na terenu

22. kolo – Korner za Siti, Građani i dalje drže loptu i napadače Junajteda daleko od svog gola

13. min – Junajted još ne može da se oporavi od lošeg starta meča, Građani kontrolišu igru na sredini terena

07. min – Junajted nikako da sačuva mežu kao domaćin. Ovo je čak 14 meč uzastopno na kome je primio bar gol na Old Trafordu. Najgori niz još od aprila 1958. do marta 1959. kad na 21 uzastopnoj utakmici nije uspeo da sačuvaju mrežu netaknutom kao domaćin…

Mančester Junajted Siti Erik Baiji Manchester United v Manchester City - Old Trafford, Manchester, Britain - November 6, 2021 Manchester United's Eric Bailly
Autogol Erik Baiji Mančester Junajted
Izvor : Printskrin/Sport Klub

07. min – GOOOLLLL!!! Vodi Siti! Autogol postiže Erik Baiji! Pokušao je da osujeti centaršut Žoao Kansela i savladao svog golmana De Heu.

05. min – Kapiten Hari Megvajer prvi je uputio udarac ka golu Sitija

03. min – Bernardo Silva je prvi zapretio Junajtedu, al je šutirao neprecizno

01. min – Utakmica je počela

Manchester United v Manchester City - Old Trafford

Veliki derbi pratite uz direktan prenos na Sport Klubu 1.

Zanimljivo je da je baš na današnji dan pre 35 godina legendarni škotski trener Aleks Ferguson postao menadžer Mančester Junajteda.

Utakmice Premijer lige, uključujući i derbi između Mančester junajteda i Mančester sitija, ekskluzivno su dostupne za sve SBB korisnike, na EON, TotalTV i D3 platformama. Možete ih pratiti i ukoliko niste SBB korisnik, u EON paketima van SBB mreže! (PROMO)