in

Liverpulu gradski derbi, slavili i Čelsi i Siti

Fudbaleri Liverpula pobedili su u gradskom derbiju tim Evertona sa 4:1 u meču 14. kola Premijer lige Engleske. Važne pobede u trci za titulu zabeležili su kao gosti i lider Čelsi i drugoplasirani Mančester Siti.

U Liverpulu je igran 239. derbi Mersisajda između dva velika gradska rivala. Međutim, Everton je derbi dočekao u očajnoj formi, sa samo dva osvojena boda u prethodnih sedam premijerligaških mečeva (pet poraza i dva remija).

Lošu formu potvrdio je i u duelu sa gradskim rivalom, koji je bio izuzetno o motivisan protiv svog nekadašnjeg menadžera Rafe Beniteza.

Liverpul je počeo silovito, imao je tri-četiri dobre prilike pre nego što je kapiten Džordan Henderson u devetom minutu postigao gol. Odlično su na levoj strani terena kombinovali Mane i Robertson, a ovaj drugi je vratio povratku loptu Hendersonu, koji je precizno levicom poslao loptu iza leđa golmana Pikforda.

U 15. minutu je i Trent Aleksander Arnold oprobao jak udarac, ali je ovog puta Pikford uspeo da odbije loptu u korner.

Ipak, golman Evertona ništa nije mogao u 19. minutu: klasična kontra Liverpula, Henderson je izbacio Salaha, a brzonogi Egipćanin rutinski matirao Pikforda za 0:2. Njegov 12. pogodak ove sezone u Premijer ligi.

Neki navijači Evertona su već u 20. minutu počeli da napuštaju tribine Gudison Parka.

Everton je prvi udarac u okvir gola uputio u 38. minutu i odmah plodonosan. Rišarlison je sjajno proigrao Demaraja Greja, koji spretno šalje loptu kroz noge golmanu Alisonu i vraća domaći tim u igru – 1:2.

Međutim, nada Evertona kratko je trajala. Liverpul je nastavio sa dobrom igrom i u nastavku meča. Salah je u 64. minutu kaznio grešku Kolmana i postigao 13. gol u sezoni, da bi konačan rezultat 1:4 na efektan način postavio Portugalac Diogo Žota nakon još jedne asistencije Endija Robertsona.

Izvor : SofaScore

Liverpul je sjajan, ali ništa slabiji nisu ni Čelsi i Mančester Siti.

Građani pokazali klasu na Vila Parku

U istom terminu na Vila Parku u Birmingemu tim Mančester Sitija je savladao Aston Vilu sa 2:1. Na klupi domaćeg tima sedeo je legendarni kapiten Liverpula Stiven Džerard i nakon dve startne pobede doživeo prvi poraz kao menadžer Vile.

Vodeći gol za tim Pepa Gvardiole, prvi u sezoni, postigao je Ruben Dijaš u 27. minutu, natrčao je na povratnu loptu Rahima Sterlinga i preciznim udarcem sa oko 20 metara savladao Argentinca Martineza.

Dva minuta pre kraja prvog poluvremena mrežu Vile pogodio je i Bernardo Silva posle fantastične akcije i asistencije Gabrijela Žezusa.

Oli Votkins je na startu drugog poluvremena dao kratku nadu domaćem timu, ali se ispostavilo da je to bio konačan rezultat meča – 1:2.

Utakmica između Votforda i Čelsija prekinuta je u 12. minutu pošto je jednom od navijača na tribinama pozlilo. Lekarski timovi su na tribinama izvršili reanimaciju, posle čega je ta osoba bude prebačena u bolnicu.

Posle više od pola sata pauze, meč je nastavljen, a Čelsi je zabeležio pobedu od 2:1 i zadržao prvo mesto na tabeli. Poveo je golom Mejsona Maunta u 29. minutu. Izjednačio je Denis dva minta pre kraja prvog poluvremena. Međutim, Ziješ je u 72. minutu na asistenciju Maunta još jednom matirao odbranu Stršjlenova i doneo sva tri boda lideru na tabeli.

Čelsi je trenutno prvi sa 33 boda, Siti ima 32, a Liverpul 31. Četvrti je Vest hem sa 24, a peti Arsenal sa 23 boda.