in

Liverpul drugi put bolji od Atletika, a Inter od Šerifa

U derbiju četvrtog kola Grupe B Liverpul je na svom terenu i drugi put pobedio madridski Atletiko 2:0. Inter je u gostima ubedljivo savladao najprijatnije iznenađenje Lige šampiona Šerif 3:1.

Osveta je upotpunjena. Pre godinu i po dana Atletiko je na Enfildu šokantno zaustavio Liverpul u misiji odbrane titule. Sada nije bilo takve drame, pošto su Redsi u dva meča očitali pravu fudbalsku lekciju izabranicima Dijega Simeonea.

Posle pobede u Madridu Liverpul je rutinski odradio meč i na Enfildu. Junak pobede bio je Trent Aleksander-Arnold, koji je asistirao kod oba gola. Prvo Dijogu Žoti u 13. minutu, a potom Sadiju Maneu osam minuta kasnije. Posao je Redsima bio olakšan od 36. minuta kada je Felipe dobio direktan crveni karton. Do kraja su viđena još dva gola, po jedan na obe strane. Međutim, i gol Firmina, a potom i Luisa Suaresa, poništeni su zbog ofsajda.

Liverpul je ovom pobedom overio ne samo prolaz u osminu finala već i prvo mesto u Grupi B. Ima maksimalnih 12 bodova, čak sedam više od Porta, osam od Atletika i čak 11 od Milana.

Drugi milanski klub Inter imao je mnogo više razloga za zadovoljstvo. Neroazuri su gostovali najprijatnijem iznenađenju u Evropi ove sezone Šerifu u Tiraspolju. I naneli su mu prvi poraz na njegovom terenu. Seriju golova otvorio je Marcelo Brozović u 54. minutu. Na 2:0 povisio je Milan Škrinijar u 66. a Aleksis Sančes je u 82. minutu otklonio sve dileme. Do kraja samo je Traore u drugom minutu nadoknade postigao počasni pogodak.

Ovom pobedom Inter je izbio na drugo mesto Grupe D sa sedam bodova, preskočio je Šerif koji ima šest. Real je prvi sa devet, dok je Šahtjor poslednji sa bodom.