in

Lids od 0:2 do 2:2, ali poslednji udarac zadao je Junajted

Mančester Junajted zabeležio je na Eland Roudu pobedu nad Lidsom 3:2 u meču 26. kola Premijer lige.

Crveni đavoli su ko zna koji put, od kada ih je preuzeo Ralf Rangnik, prosuli vođstvo. Međutim, ovog puta umeli su da izvuku napor da dođu do nove prednosti i na kraju obezbede pobedu.

U prvom poluvremenu sve je išlo kao podmazano za goste. Bili su konkretniji i u 34. minutu došla je nagrada za dobru igru. Luk Šo je odlično izveo korner, a najviše skočio kapiten Hari Megvajer i glavom savladao Melijea. Do poluvremena gosti su duplirali prednost. Sve bolji Džejdon Sančo idealno je uposlio Bruna Fernandeša, koji postiže gol za 2:0.

Znao je Junajted u prethodnim mečevima da ispusti jedan gol viška, ali se ipak verovalo da dva gola nisu isto što i jedan. Međutim, pokazalo se da za ekipu Ralfa Rangnika to i nije preterana razlika. Lids je u samo 60-ak sekundi došao do poravnanja. Prvo je u 53. minutu Rodrigo smanjio na 2:1, da bi već u narednom napadu Rafinja doneo izjednačenje.

Ali ovog puta Nemac na klupi ekipe iz Mančestera adekvatno je reagovao. U 67. minutu umesto Pogbe i Lingarda ubacio je Freda i Elangu. I obojica su do kraja postigli golove za tri boda. Prvo je Fred u 70. minutu iskoristio drugu asistenciju Sanča za novu prednost. A utakmicu je „zatvorio“ Elanga u 89. minutu na asistenciju Bruna Fernandeša.

Ovom pobedom Mančester Junajted zadržao je četvrto mesto Premijer lige, sa četiri boda više u odnsou na Vest Hem.