Levandovski doneo zlata vredan bod Poljacima

Fudbalske reprezentacije Španije i Poljske odigrale su 1:1 u Sevilji u drugom kolu grupe E prvenstva Evrope.

Oba tima sačuvale su šanse da se plasiraju u osminu finala, a odluka će biti doneta 23. juna kada su na programu utakmice poslednjeg kola.

Švedska je lider grupe sa četiri boda, Slovačka ima tri, Španija dva i Poljska jedan.

Crvena furija je u većem delu meča bila mnogo bolji i konkretniji rival, napadala je i stvarala šanse, ali nije imala ni dovoljno sreće da dođe do trijumfa i praktično obezbedi plasman u nokaut fazu.

Špancima se inicijativa isplatila u 25. minutu kada je Alvaro Morata odlično reagovao posle udarca Džerara Morena i sa svega nekoliko metara loptu poslao iza leđa Vojćeka Šćesnog. U prvom trenutku učinilo se da je napadač domaćih bio u ofsajdu, ali je VAR potvdrio da je pogodak regularan.

Švedska – Poljska, 23. jun (18), Krestovski, Sankt Peteburg

Švedska 4, Slovačka 3, Španija 2, Poljska 1.

Poljska je u finišu prvog poluvremena zapretila kada je Šviederski pogodio stativu, a nakon što se lopta odbila do Roberta Levandovskog sjajno je reagovao golman Unai Simon.

Ipak, napadač Bajerna je u 54. minutu doneo mnogo vredan bod svom timu. Levandovski je nadskočio Laporta Ajmerika Laporta i izjednačio rezultat.

Samo dva minuta kasnije Španci su ponovo mogli do prednosti, međutim, Moreno nije realizovao jedanaesterac. Iskusni napadač je pogodio stativu, a Morata potom iz idealne pozicije šutirao pored gola.

Domaći su do kraja meča pokušali da dođu do sva tri boda, ali utisak je da su oba tima zadovoljna podelom plena.

Španija 23. juna u poslednjem kolu u Sevilji igra sa Slovačkom, a Poljsku u Sankt Peterburgu očekuje duel sa Švedskom.

Meč uživo:

Ovo je prvi meč između Španije i Poljske posle 62 godine.

2′ Poljaci su prvi zapretili, navijači su se ponadali da je možda i penal, ali sudija Orsato se nije oglasio.

5′ Španija ima više loptu u posedu, ali još nema opasnosti po gol Poljske.

7′ Mateuš Klih je sjajno šutirao sa skoro 30 metara, ali je lopta otišla malo iznad prečke.

9′ Lorente je opasno zapretio po desnoj strani, međutim, nikoga od njegovih saigrača nije bilo u sredini.

10′ Olmo je šutirao sa ivice šesnaesterca iskosa sa leve strane direktno u Šćesnog.

15′ Nema golova posle četvrt časa igre. Španci imaju više loptu u posedu, dok Poljaci šansu vrebaju iz kontre.

19′ Gužva u šesnaestercu Poljske, ali nije bilo opasnosti iako su Španci u jednom trenutku čak tražili i jedanaesterac.

22′ Španija je izvela tri kornera, Poljska nijedan, i ima 75 odsto posed lopte…

25′ GOOOOLLLLL! Alvaro Morata postiže gol i Španija vodi 1:0. Morata je odlično reagovao posle udarca Džerara Morena i iz neposredne blizine zatresao je mrežu. U prvom trenutku pomoćni sudija je signalizirao ofsajd, ali je VAR proverom utvrđeno da je pogodak regularan. Morati je to bio 20. gol u 42. meču za državni tim.

34′ Slobodan udarac za Španiju sa 18 metara po skoro po sredini gola. Moreno je dobro šutirao, ali malo pored desne stative.

35′ Odlična šansa za Poljsku. Levandovski je centrirao, a Šviederski iz neposredne blizine loptu poslao preko gola. Levandovski aplaudira…

40′ Španija i dalje dominira i kontroliše dešavanja na terenu.

43′ Šviederski pogađa stativu! Lopta se odbila do Levandovskog, koji je sa svega nekoliko metara šutirao direktno u golmana Simona. Ostaje 1:0 za Španiju.

45′ Šansa za Španiju. Moreno je iz prve šutirao posle asistencije Albe, ali pored gola.

Prvo poluvreme je završeno, Španija vodi 1:0.

50′ Nema uzbuđenja u nastavku meča. Poljaci su za nijansu agresivniji svesni da porazom ostaju bez šansi da se plasiraju u osminu finala.

54′ GOOOOOOLLLLL! Levandovski izjednačava rezultat – 1:1. Napadač Bajerna je sjajno reagovao centaršut Južjvaka, nadmudrio je Laporta, i glavom matirao Simona.

56′ VAR odlučuje da li je penal za Španiju posle duela Modera i Morena. Jedanaesterac za Španiju! Poljak je nagazio Španca i dileme nije bilo.

58′ Moreno je preuzeo odgovornost i pogodio stativu. Na odbijenu loptu natrčao je Morata, ali je šutirao pored gola. Mnogo sreće za Poljake…

65′ Morata je šutirao iskosa sa desne strane, ali je Šćesni bio skoncentrisan i loptu je poslao u korner.

73′ Odlična šansa za Ferana Toresa. Fudbaler Španije je ostao sam na 11 metara, ali je glavom šutirao pored gola.

77′ Opasna kontra Poljske, ali Frankovski nije uspeo da uputi upotrebljivu loptu ka Levandovskom. Samo gol aut.

79′ Nesigurnost u odbrani Poljske, ali je Šćesni nekako uspeo da uhvati loptu.

80′ Ponovo gužva u kaznenom prostou Poljske, ali nema promene rezultata. U nastavku akcije Rodri je dobro šputirao, međutim, direktno u golmana Poljske.

84′ Ponovo gužva pred golom Poljske… Šćesni je još jednom odlično reagovao i odbranio udarac Morati. Potom su se sudarili klupski drugovi iz Juventusa, ali promene rezultata nema.

90′ Meč je produžen pet minuta.

90+4′ Španci napadaju, ali nema mnogo opasnosti po gol Šćesnog.

Meč je završen nerešenim rezultatom 1:1.

Gde gledati EURO 2020?

Sve utakmice Evropskog prvenstva u fudbalu možete da pratite na kanalu Nova S. Gledaoci koji nisu na SBB mreži, takmičenje najboljih evropskih reprezentacija mogu da gledaju bilo gde i preko bilo kog interneta u Srbiji uz specijalni EON TV paket – EON Evropsko. (PROMO)