in

Juventus u Vlahovićevoj režiji do polufinala Kupa

Juventus je poslednji polufinalista Kupa Italije, pošto je kod kuće savladao Sasuolo 2:1 golom Dušana Vlahovića.

Za one koji su se pitali kako će srpski napadač da se aklimatizuje na klub sa znatno višim ambicijama nego što je onaj u kom se afirmisao, stigao je odgovor u samo nedelju dana. Na prva dva meča isto toliko golova, od čega ovaj drugi za pobedu i plasman u polufinale Kupa Italije protiv Sasuola 2:1.

Nije samo Vlahović u Torino doneo golove. Doneo je novu, preko potrebnu energiju Staroj dami, koja je delovala tmurno. To se najbolje vidi na projektovanoj prvoj zvezdi ekipe Paulu Dibali, kome se ponovo igra fudbal. La Roha je već u trećem minutu postigao gol i doveo bjanko-nere u vođstvo. Ipak, radost je trajala do 24. minuta, kada je Traore izjednačio.

A od tada traje agonija. Nikako Stara dama nije nalazila put do mreže zeleno-crnih. I onda kada je delovalo da će se ići u produžetak, pojavio se on. Dušan Vlahović je u 88. minutu šutirao, lopta pogodila Tresoldija i završila u mreži za ogromno olakšanje Juventusa i izboren dvomeč protiv Fiorentine.