in

Ivanić oborio Zmajeve: Zvezda se primakla Partizanu

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Voždovac kod kuće rezultatom 1:0 u zaostaloj utakmici 10. kola Superlige Srbije. Aktuelni šampion se trijumfom primakao lideru Partizanu na tri boda zaostatka.

Meč koji se nije igrao u prvobitnom terminu 23. septembra zbog stomačnog virusa velikog boja igrača crveno-belih rešio je Mirko Ivanić.

Posle kornera Aleksandra Kataija u 11. minutu, Ivanić je skočio i glavom poslao loptu u mrežu.

Ispostavilo se da je tad postavljen i konačan rezultat, iako je bilo još nekoliko prilika na obe strane. Njih je, pre svega, imala Zvezda.

Već u 18. minutu je Ivanić mogao do novog pogotka, zatim su Zmajevi opasno zapretili preko Vujnovića i Pantovića, da bi u nastavku Katai propustio dve izuzetno dobre šanse za domaćina.

Najveći promašaj zabeležio je, ipak, Filipo Falko. Kao na tacni je Italijan dobio loptu u 81. minutu, ali je sa desetak metara gađao daleko preko prečke.

Ekipa Dejana Stankovića u sledećem kolu gostuje Napretku petog decembra. Voždovac dva dana kasnije čeka Vojvodinu, a u taj meč ulazi sa devetog mesta uz 22 poena.