Holandija dominantno do prve pozicije i osmine finala

Reprezentacija Holandije obezbedila je prvo mesto u Grupi C i plasman u osminu finala EURO 2020 posle samo dva kola, pošto je protiv Austrije ostvarila i drugu pobedu, ovog puta 2:0.

Iako su Austrijanci bili oslabljeni neigranjem Marka Arnautovića ipak se očekivalo mnogo više od njih na travnjaku Johan Krojf Arene. Kao i protiv Ukrajine i u ovom meču domaćin je krenuo agresivno od prvog minuta. I taj pristup doneo mu je u 11. minutu penal, koji je iznudio najbolji igrač Holandije na ovom šampionatu Damfris, a precizan sa bele tačke bio je Memfis Depaj.

Do poluvremena imao je Depaj još jednu izuzetnu priliku u 40. minutu kada je sa šest metara prebacio prazan gol. U drugom poluvremenu ekipa Franka de Bura odlučila se da čeka iz kontre da ugrozi protivnika kojem je prepustila loptu. Austrijanci nisu imali ideju šta će sa loptom, a Holanđani su tačno znali kako da izvode kontre. Jedna takva koju je sjajnim pasom inicirao Depaj u 67. minutu i izbacio Malena pred gol Austrije, krunisana je golom Damfrisa, koji je odlično ispratio Malena, a ovaj ga nesebično uposlio.

Do kraja utakmice Austrija je stvorila neke šanse. Prvo je Alaba imao odličan udarac iz daljine, ali tik pored stative je proletela ta lopta, a onda i prvi udarac u okvir gola preko Onisiva u 85. minutu. Ipak, to je bilo malo i na kraju nova sigurna pobeda Holandije za obezbeđeno mesto broj jedan pred meč poslednjeg kola sa Severnom Makedonijom, protiv koje De Bur može i da odmori startere na ove dve utakmice. Austrija ima isti broj bodova kao i Ukrajina, ali ima lošiju gol razliku, pa joj je potrebna pobeda za drugo mesto. Mada, remi će verovatno obezbediti obema ekipama prolaz u osminu finala, Austriji kao jednoj od četiri najbolje drugoplasirane ekipe.

Gde gledati EURO 2020?

Sve utakmice Evropskog prvenstva u fudbalu možete da pratite na kanalu Nova S. Gledaoci koji nisu na SBB mreži, takmičenje najboljih evropskih reprezentacija mogu da gledaju bilo gde i preko bilo kog interneta u Srbiji uz specijalni EON TV paket – EON Evropsko (PROMO)