in

Gnabri doneo Nagelsmanu prvu pobedu u ligi

Višestruki šampion Nemačke Bajern upisao je prvu pobedu u novoj sezoni Bundeslige, pošto je u drugom kolu tog takmičenja savladao Keln na svom terenu rezultatom 3:2, uz dva gola Serža Gnabrija.

Bavarci su remijem sa Borusijom u Menhengladbahu (1:1) započeli pohod na odbranu titule, ali su prvi meč pred svojim navijačima krunisali trijumfom, ujedno i premijernim za novog trenera Julijana Nagelsmana u ligi.

Bilo je to teže od očekivanog – imali su domaći dva gola prednosti, zatim je rival blickrigom poravnao, ali su poeni, ipak, ostali na Alijanc areni.

Svi pogoci viđeni su u drugom poluvremenu, i to u razmaku od svega 20 minuta.

Bajern je pogotkom Roberta Levandovskog došao do prednosti u 50. minutu, da bi Gnabri u 59. udvostručio prednost.

Delovalo je tada da će tim Julijana Nagelsmana upisati rutinsku pobedu, ali je u naredna tri minuta usledio pravi šok. Keln je preko Antonija Modesta u 60. smanjio zaostatak, da bi već u 62. poravnao rezultat zahvaljujući Marku Utu.

Da tri boda ostanu domaćinu pobrinuo se Gnabri u 71. Krilni napadač Bajerna prihvatio je loptu na ivici šesnaesterca i fantastičnim šutem pogodio gornji levi ugao.

Bavarci u trećem kolu dočekuju Hertu, posle četiri osvojena poena iz dva meča. Keln ostaje na tri poena, a pred njim je duel sa Bohumom kod kuće.