in

FON pobedio Titograd u Morači i plasirao se u Ligu šampiona

Prvak Srbije u futsalu KMF FON pobedio je u odlučujućoj utakmicu u Morači ekipu Titograda sa 3:1 i plasirao se u glavnu rundu UEFA futsal Lige šampiona.

Izvor : Foto KMF FON (Trener Miloš Alilović drugi zdesna sa saradnicima)

Bila je to utakmica trećeg kola grupe E. Oba tima su imala po dve pobede i FON je trijumfom u direktnom duelu zasluženo osvojio prvo mesto.

Pobednik je praktično bio rešen već posle prvog poluvremena. Beograđani su poveli sa 3:0 golovima Denisa Ramića (3), Lazara Milosavljevića (11) i Marka Radovanovića (13). U nastavku meča Aleksandar Obradović (22) samo je ublažio poraz domaćina turnira.

Ekipa Miloša Alilovića završila je takmičenje sa sve tri pobede i dominatnom gol-razlikom 10:2. U prvom kolu je savladala Blu Medžik iz Irske sa 4:1, dok je u drugom bila bolja od gruzijske ekipe CIU sa 3:0.

Ekipa FON-a, koja je ove godine prvi put postala prvak Srbije, uspešno je prošla preliminarnu rundu, ušla u glavnu rundu među 32 kluba i sad čeka žreb 30. avgusta kad će saznati protivnike protiv kojih će se boriti za elitnu fazu.