in

Finska rastužila Crnu Goru, Rumunija u C diviziji

Fudbaleri Crne Gore maštali su uoči duela sa Bosnom i Hercegovinom i Finskom o plasmanu u A diviziju Lige nacija, a posle poraza u Zenici – 1:0 i u Podgorici od Finske sa 2:0, pali su na treće mesto u grupi. Iz B divizije je ispala Rumunija, a u elitnu diviziju otišla BiH.

Uslovi za igru su bili daleko od dobrih, jer je kiša padala tokom čitavog meča. U takvoj situaciji bolje se snašla Finska, koja je imala kolosalnu priliku posle desetak minuta igre, ali je duela jedan na jedan sa Oliverom Antmanom, dobio Milan Mijatović.

Izvor : Reuters/Stevo Vasiljević

Nedugo zatim, Crna Gora je uzvratila. U režiji Stefana Mugoše i Stevana Jovetića, stvorena je odlična prilika, Jovetić je takođe dobro šutirao, ali je istakao golman Finske, Lukaš Hradecki. Zadovoljstvo je ubrzo splasnulo jer je zbog drugog žutog kartona, već u 17. minutu, igru morao da napusti Žarko Tomašević.

Risto Radunović je morao da napusti igru zbog povrede, a Oliver Antman je ponovo pokušao da nadmudri Mijatovića, ali je golman Crne Gore bio odlično postavljen. Muke po Crnu Goru su nastavljene. Teren su morali da napuste Jovetić i Hakšabanović, a na teren su ušli Camaj i Šćekić. Prvo poluvreme je završeno bez golova.

Odmah na početku drugog poluvremena, Antman je na asistenciju Pukija uspeo da savlada Mijatovića – 1:0. Crna Gora je morala da krene ka golu rivala, jer je gubila i drugo mesto u grupi, iako je pre poslednje dve runde, maštala o plasmanu u elitnu diviziju. Međutim, ništa od toga. Finska je stigla do 2:0, strelac je bio Bendžamin Kaliman. U tom momentu, bilo je jasno da Crnoj Gori, sa igračem manje na terenu treba čudo kako bi stigla do pozitivnog rezultata.

U drugom meču grupe, Rumunija je pobedila Bosnu i Hercegovinu sa 4:1, ali nije uspela da se spasi selidbe u C diviziju Lige nacija.

Izvor : REUTERS/Pavel Mikheyev

Crna Gora je osvajanjem drugog mesta u grupi, mogla da se nada drugom šeširu pred žreb za Evropsko prvenstvo, mogla je da se nada i baraž mečevima za šampionat Evrope u slučaju neuspeha tokom kvalifikacija, a sada će put do ostvarenja sna – prvog velikog takmičenja u istoriji biti daleko, daleko teži.