in

Džeko rešio derbi na Meaci

U derbiju 16. kola Serije A Inter je u Milanu savladao lidera Napoli 1:0 i tako naneo prvi poraz ekipi sa juga Italije.

Do ovog kola, prvog u novoj kalendarskoj godini, Napoli je delovao nezaustavljivo. Ali svakoj seriji dođe kraj, pa je tako došao i seriji ekipe Lućana Spaletija, koja u prvih 15 kola nije znala za poraz i samo dva puta remizirala.

Na kraju pobeda Intera. I ne samo to, pobedila su i preostala dva konkurenta Milan i Juventus, tako da trka u Seriji A postaje zanimljivija.

Derbi je rešen u 57. minutu. Dimarko je bio zaboravljen na levoj strani, imao vremena da se namesti i uputi izuzetno precizan centaršut. Na tu loptu se poklonio glavom Edin Džeko, koji je novim golom pokazao da izrasta u velikog Interovog heroja. Počeo je utakmicu zajedno sa Romeluom Lukakuom, dok je Lautaro Martines ušao sa klupe. I ušao je umesto Belgijanca, dok je Džeko odradio 76 minuta i izgleda da je on taj u koga Simone Inzagi trenutno ima najviše poverenja.

Udineze posle sjajnog starta nikako da dođe do pobede. Osmi meč zaredom, a sada je igrao samo 1:1 protiv Empolija na svom terenu. Poveli su gosti preko Baldancija u trećem minutu, a bod Zebrama doneo je Perejra u 70. Udinezeu nije pomogla ni činjenica da je od 79. minuta igrao sa igračem više, zbog isključenja Akpa Akproa.