in

Dva preokreta i pobeda Liverpula!

Fudbaleri Liverpula pobedili su Milan kod kuće sa 3:2 (1:2) u izuzetno uzbudljivom meču prvog kola grupe B, koji je doneo dva preokreta. U drugoj utakmici grupe, Atletiko i Porto remizirali su bez golova.

Vodio je Liverpul sa 1:0 do finiša prvog poluvremena, imao i šansu da iz penala stekne dvostruku prednost, da bi Rosoneri u svega dva minuta preokrenuli i na veliki odmor otišli uz vođstvo. Jednako uzbudljv bio je i drugi deo igre u kojem su Crveni smogli snage da se vrate i novim preokretom dođu do uvodna tri boda u elitnom takmičenju.

Domaćin je potpuno dominirao duelom evropskih velikana, ne računajući završne minute prvog poluvremena. Imao je čak 23 udarca ka golu, naspram sedam Rosonera, i na kraju zasluženo slavio.

Goleada je otvorena u devetom minutu autogolom Fikaja Tomorija, posle sjajnog prodora i udarca Trenta Aleksander-Arnolda. Samo pet minuta kasnije mogla je ekipa Jirgena Klopa da duplira prednost. Ismael Benaser je igrao rukom u šesnaestercu, sudija Simon Marčinjak pokazao na belu tačku, ali je udarac Mohameda Salaha zaustavio Mik Manjan.

Kazna za propuštenu šansu bila je surova. Odličnu akciju i dodavanje Rafaela Leaoa krunisao je Ante Rebić za poravnanje u 42. minutu, da bi već u 44. usledio potpuni šok na Enfildu. U munjevitoj kontri Milana Rebićev udarac zaustavio je na gol liniji Endi Robertson, da bi na loptu natrčao Braim Dijas i sproveo je u mrežu – 2:1.

Početkom drugog poluvremena poništen je gol Rosonera zbog ofsajda Simona Kjera kao najava novih uzbuđenja. U 49. minutu Salah se iskupio za penal i asistenciju Divoka Origija pretvorio u pogodak za izjednačenje.

Slavlje domaćinu doneo je kapiten Džordan Henderson 20 minuta kasnije. Odbitak posle kornera sjajno je zahvatio Englez i sa vrha šesnaesterca zakucao loptu u donji desni ugao.

Izvor : Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images

Druga utakmica grupe između Atletiko Madrida i Porta završena je bez golova.

Utakmica Atletika i Porta nije donela velike prilike i golove. Jednom se zatresla mreža domaćina, u 81. minutu, ali je pogodak Taremija poništen zbog prethodno načinjenog faula.

Zmajevi su okršaj završili sa desetoricom zbog isključenja Šansela Embembe u 90+5. minutu.

U sledećem kolu sastaju se Porto – Liverpul i Milan – Atletiko.