in

Dva hica za trijumf Juventusa

Fudbaleri Juventusa pobedili su Empoli na gostovanju sa 3:2 u 27. kolu Serije A, uz dva gola srpskog napadača Dušana Vlahovića, koji se sa ukupno 20 pogodaka usamio na čelu liste strelaca italijanskog prvenstva.

Pošto je zatresao mrežu protiv Viljareala u Ligi šampiona pre nekoliko dana, Vlahović je golgetersku seriju nastavio i u domaćem šampionatu još jednom dokazavši kakvo je pojačanje za Staru damu.

Izvor : SofaScore

Moize Ken je doneo Juventusu prednost u 32. minutu, zatim je Simon Žurkovski u 40. poravnao rezultat, pre nego što je na scenu stupio Dušan Silni.

U 45+2. je Vlahović je prihvatio pas Huana Kvadrada u šesnaestercu, sjajnom fintom prevario defanzivca i golmana protivničkog tima i zatim poslao loptu u mrežu za novo vođstvo Bjankonera.

Na drugi pogodak sačekao je do 66. minuta. Alvaro Morata ga je proigrao u kontri, usledio je prijem levom i „bockanje“ lopte slabijom desnom nogom preko golmana Empolija.

Četiri gola Vlahovića u prvih pet mečeva za Juventus i trenutni status kralja strelaca u Seriji A. Ćiro Imobile mu gleda u leđa sa jednim manje…

Empoli se ni posle tog pogotka nije predavao. Do kraja utakmice je sve vreme pritiskao favorizovanog protivnika, uspeo preko Andree la Mantije da smanji zaostatak u 76. i unese dramu u završnicu, ali bodovi ipak odlaze u Torino.

Tim Masimilijana Alegrija na četvrtom mestu ima 50 bodova, šest više od petoplasirane Atalante, uz dva meča više. Empoli je 13. sa 31 poenom.