in

Dva hica iz penala srušila Atalantu

Fudbaleri Fiorentine pobedili su Atalantu na strani sa 2:1, zahvaljujući pogocima srpskog napadača Dušana Vlahovića, koji je nastavio golgetersku seriju od starta sezone i došao do ukupno pet pogodaka na četiri meča u svim klupskim takmičenjima.

Svi golovi u duelu trećeg kola italijanske Serije A u Bergamu viđeni su iz penala.

Vlahović je u 33. doneo Violi prednost, posle igranja rukom u šesnaestercu Joakima Melea, da bi na isti način u 49. udvostručio vođstvo. Ovoga puta, najstroža kazna dosuđena je zbog prekršaja Berata Đimšitija.

Ni tu, međutim, nije bilo kraja penalima. U 64. minutu dodeljen je domaćem timu usled faula nad Robinom Gosensom, a siguran izvođač bio je Duvan Zapata za konačan rezultat.

Inače, Atalanta je i u 10. minutu uspela da zatrese mrežu, ali je gol Đimšitija poništen zbog ofsajd pozicije.

Pored Vlahovića, ceo meč za Ljubičaste odigrao je i Nikola Milenković.

Fiorentina sa šest bodova zauzima šesto mesto. Atalanta je 10. sa četiri.