De Brujne režirao preokret Belgije za osminu finala

Reprezentacija Belgije obezbedila je plasman u osminu finala EURO 2020, pošto je u meču drugog kola Grupe B pobedila u Kopenhagenu Dansku 2:1.

Uspeli su Danci da se regenerišu posle šoka koji ih je snašao u vezi zdravstvenog stanja njihovog kapitena Kristijana Eriksena. Od samog starta su odlično krenuli i već u drugom minutu poveli preko Jusufa Poulsena. To je bio drugi najbrži gol u istoriji evropskih šampionata. To nije bilo sve od Danske, pošto je do poluvremena stvorila još nekoliko prilika, ali nije postigla više golova.

Preokret nastaje u drugom poluvremenu. I to ulaskom Kevina de Brujnea, koji je odmah promenio igru Crvenih đavola. Povrh toga za samo 10 minuta namestio je gol na tacni Torganu Azaru za 1:1. Potom su ušli Eden Azar i Aksel Vitsel, a igrač Reala imao je izuzetno bitnu ulogu kod drugog, ispostaviće se pobedonosnog gola Belgije. U 70. minutu posle odlične akcije Lukakua i Torgana Azara Eden je uposlio De Brujnea, koji je izuzetno precizno šutirao i savladao Kaspera Šmajhela za preokret i vođstvo 2:1.

Do kraja utakmice Danska je pokušavala da stigne makar do boda i najbliža tome bila je u 85. minutu. Međutim, tragičar meča Martin Brejtvejt pogodio je prečku i bodovi su otišli Belgiji koja je osigurala osminu finala sa maksimalnih šest bodova. Danska nema bodove, ali ima šansu da i minimalnim trijumfom nad Rusijom, uz pobedu Belgije nad Finskom ili 1:0 ili od dva i više golova razlike, obezbedi čak i drugo mesto.

Belgija 6, Rusija 3, Finska 3, Danska 0

Sve utakmice Evropskog prvenstva u fudbalu možete da pratite na kanalu Nova S. Gledaoci koji nisu na SBB mreži, takmičenje najboljih evropskih reprezentacija mogu da gledaju bilo gde i preko bilo kog interneta u Srbiji uz specijalni EON TV paket – EON Evropsko. (PROMO)