in

Čukarički i Novi Pazar podelili bodove

Dramatičan završetak poslednje utakmice 17. kola Superlige Srbije između Čukaričkog i Novog Pazara – 1:1.

Aleksandar Katai

Timovi su podelili bodove na ravne časti, ali niko nije bio zadovoljan po završetku meča.

Novopazarci su razočarani što su ostali bez pobede u 94. minutu pošto je sudija Đorđe Maksimović svirao jedanesterac za Čukarički, dok su domaći fudbaleri protestvovali što arbitar nije nadoknadio vreme koje je izgubljeno zbog VAR asistencije koja je prethodila penalu.

Gosti iz Novog Pazar poveli su 38. minutu pogotkom Bojana Čečarića, najbolje se snašao nakon fenomenalnog šuta Nikole Vlajkovića i odbijenu loptu od prečke smestio iza leđa golmana Novaka Mićovića.

Fudbaleri Čukaričkog su u nastavku meča bezuspešno pokušavali da izjednače i kad se činilo da će poslednjeplasirani tim na tabeli prirediti veliko iznenađenje, defanzivac gostiju Filip Pavišić je u 88. minutu nespretno igrao rukom u svom šesnestercu. Sudija Maksimović je nakon intervencije iz VAR sobe i četiri minuta gledanja snimka odlučio da pokaže na belu tačku. Najstrožu kaznu izveo je Stefan Čolović. Bilo je to u 94. minutu!

Samo nekoliko trenutaka kasnije mladi Mitar Ergelaš mogao je da donese potpun preokret, bio je jedan na jedan sa Nikolom Vujancem, ali je golman gostiju sjajno reagovao i izbacio loptu u korner.

Ubrzo nakon kornera arbitar je svirao kraj što je naljutilo domaće fudbalere.

Na kraju podela bodova, ali i nezadovoljstvo na obe strane. Trener domaćeg tima Saša Ilić imao je po završetku meča šta da kaže arbitru Maksimoviću, a još više razočaran epilogom bio je njegov kolega  Dragan Radojičić.

Novi Pazar je uprkos osvojenom bodu protiv favorita ostao poslednji na tabeli sa 12 bodova iz 17 utakmica. Čukarički je treći sa 28 bodova.

U narednom kolu Čukarički gostuje Metalcu, dok Novi Pazar dočekuje Proleter iz Novog Sada.

FK Cukaricki v FK Novi Pazar-Super League Season 2021/2022 sudija Đorđe Maksimović
Izvor : foto: Starsport.rs