in

Bajern u derbiju napunio mrežu Lajpciga

Fudbaleri Bajerna pobedili su Lajpcig u gostima 4:1 u derbiju četvrtog kola nemačke Bundeslige.

Aktuelni šampion je zabeležio treći trijumf u sezoni i sa deset bodova drugi je na tabeli, iza Volfsburga koji ima maksimalan učinak. Lajpcig je ostao na tri osvojena boda, što svakako ne zadovoljava ambicije vicešampiona Nemačke.

Goleadu u Lajpcigu započeo je najbolji strelca gostiju Robert Levandovski i to sa bele tačke. Poljak je u 12. minutu postigao već šesti pogodak u sezoni.

Rezervista Džamal Musijala je tek što je počelo drugo poluvreme matirao Petera Gulašija na asistenciju raspoloženog Alfonsa Dejvisa.

Samo sedam minuta kasnije u strelce se upisao i Leroj Sane, a ovoga puta u ulozi asistenta bio je Musijala. Počasni pogodak za Lajpcig u 58. minutu postigao je Konrad Lajmer spektakularnim udarcem sa 30-tak metara.

Ubedljiv trijumf Bavaraca u nadoknadi je overio još jedan rezervista, Maksim Čupo Moting posle dodavanja Jozue Kimiha i neuspešne ofsajd zamke domaćeg tima.

Lajpcig je poslednji put dobio Bavarce još u martu 2018. kada je bilo 2:1. Ekipa iz Minhena je u seriji od osam mečeva bez poraza, a polovina duela završena je nerešenim ishodom.

Ekipa Julijana Nagelsmana u sledećem kolu dočekuje Bohum, a Lajpcig ide na noge Kelnu.

Meč uživo:

Bajern ima inicijativu, kontroliše meč u potpunosti…

Penal za goste! Slovenac Kevin Kempl je neoprezno igrao rukom i posle VAR provere sudija je pokazao na belu tačku.

Odgovornost je preuzeo Robert Levandovski i bez problema matirao Petera Gulačija za 1:0. Poljak je bio strelac u 17. uzastopnom meču u svim takmičenjima i oborio je rekord legendarnog Gerda Milera, koji je u periodu 1969/70. mrežu rivala pogađao u 16 utakmica u nizu.

Leroj Sane je zapretio u 26. minutu, ali nije bilo promene rezultata.

Lajpcig se u poslednjih deset minuta prvog poluvremena oslobodio pristika i imao je tri dobre situacije. Najbliži izjednačenju bili su u nadoknadi kada je Manuel Nojer loptu izbacio u korner posle dobrog udarca Danija Olma.

Bajern je posle 65 sekundi u drugom poluvremenu duplirao prednost. Dejvis je asisitira, a Musijala po drugi put zatresao mrežu Gulačija – 2:0.

Šansa za Levandovskog dva minuta kasnije, ali je šutirao preko gola.

Andre Silva je u 51. minutu postigao pogodak za Lajpcig, ali je Portugalac bio u ofsajdu i gol je ponišpten. Levandovski je u 54. minutu imao zicer, ali je Gulači ovog puta bio uspešniji.

Sane u sledećem napadu postiže i treći gol za goste – 0:3. Lajmer je izgubio loptu na svojoj polovini, Levandovski je dodao do Musijale, a ovaj do Sanea kome nije bilo teško da loptu prosledi u gol. Reprezentativcu Nemačke to je prvi pogodak u sezoni.

Sane je imao sjajnu priliku da i četvrti put savlada domaćeg golmana, ali se obrukao… Ekspresno je usledila kazna – Lajmer je u 58. minutu fantastično šutirao sa 30-tak metara i Nojer je bio nemoćan – 1:3.

Nema mnogo uzbuđenja, a jedino je vredna pomena šansa Andrea Silve iz 64. minuta, ali je Portugalac bio „kratak“.

Deset minuta pre kraja Bavarci vode 3:1. Lajpcig pokušava da se vrati u meč, ali kao da nemaju dovoljno snage.

Sjajna šansa za Sabicera u 88. minutu, ali dojučerašnji igrač Lajpciga nije uspeo da se upiše u strelce. Gulači je odlično intervenisao.

Rezervni napadač Bajerna Čupo Moting u nadoknadi je postigao i četvrti pogodak za svoj tim – 1:4.

Utakmice Bundeslige ekskluzivno su dostupne za sve SBB korisnike, na EON, TotalTV i D3 platformama. Možete ih pratiti i ukoliko niste SBB korisnik, u EON paketima van SBB mreže! (PROMO)