Azuri gaze! Ponovo 3:0 za osminu finala EURO

Fudbaleri Italije prvi su učesnici osmine finala Evropskog prvenstva! Azuri su savladali Švajcarsku na Olimpiku sa 3:0 (1:0) u drugom kolu grupe A i uoči poslednje runde na prvoj poziciji imaju šest bodova, pet više od trećeplasiranih Švajcaraca.

Nastavljen je fantastičan niz Italije, koja sada ima deset uzastopnih pobeda bez primljenog pogotka. Ako je do sada i bilo dileme, više ih nema – ekipa Roberta Mančinija spremna je za najviše domete.

Pokazala je to na otvaranju EURO protiv Turske (3:0), dokazala na identičan način u okršaju sa Švajcarskom. Dominantna igra i novi uverljiv trijumf, uz dva pogotka Manuela Lokatelija i jedan Ćira Imobilea.

Ponovo su Azuri preuzeli inicijativu od prvog minuta utakmice u Rimu i u talasima napadali gol Sajdžija, koji su na momente delovali u potpunosti izgubljeno.

Prvi je zapretio Ćiro Imobile, zatim je opravdano poništen gol Đorđa Kjelinija zbog igranja rukom, ali je sve vreme bilo pitanje trenutka kada će domaćin povesti.

Dogodilo se to u 26. minutu. Domeniko Berardi je probio po desnoj strani, ušao duboko u šesnaesterac i proigrao usamljenog Lokatelija za rutinsku egzekuciju.

Do poluvremena je zapretio i fantastični Leonardo Spinacola, dok je Švajcarska na veliki odmor sa samo jednim šutem.

Italija – Vels, 20. jun (18), Olimpijski stadion, Rim

Tabela: Italija 6, Vels 4, Švajcarska 1, Turska 0.

Nešto bolje je ekipa Vladimira Petkovića otvorila drugi deo. Dobar pokušaj imao je Đerdan Šaćiri, međutim, naleti su utihnuli posle novog gola Azura.

U kontra napadu Italije, Nikolo Barela je dodao do Lokatelija na dvadesetak metara od gola, ovaj se namestio i snažnim udarcem pogodio mrežu pored nepomičnog Jana Zomera.

U nastavku utakmice, Italijani su se povukli, prepustili loptu protivniku i čekali šansu da zadaju konačan udarac. Do toga je došlo u 88. minutu kada je Ćiro Imobile maestralno pogodio sa preko 20 metara i postavio konačan rezultat.

Senku na ubedljivo slavlje mogla bi da baci potencijalna ozbiljnija povreda kapitena Đorđa Kjelinija, koji je morao da napusti teren u prvom poluvremenu.

Italija u poslednjoj rundi igra sa Velsom. Švajcarska mora da juri pobedu protiv Turske kako bi ostala u igri za osminu finala.

Gde gledati EURO 2020?

Sve utakmice Evropskog prvenstva u fudbalu možete da pratite na kanalu Nova S. Gledaoci koji nisu na SBB mreži, takmičenje najboljih evropskih reprezentacija mogu da gledaju bilo gde i preko bilo kog interneta u Srbiji uz specijalni EON TV paket – EON Evropsko. (PROMO)