in

Argentina i Brazil bez greške, bitna pobeda Urugvaja

Predvođen svojim najvećim zvezdama Kavanijem i Suaresom Urugvaj je dobio ekipu Venecuele 4:1 i tako je izbio na četvrto mesto CONMEBOL kvalifikacija za Svetsko prvenstvo. Argentina je dobila Kolumbiju 1:0, Brazil je deklasirao Paragvaj 4:0, dok su Peru i Ekvador remizirali 1:1.

Sa dve pobede na početku 2022. godine Urugvajci imaju veoma dobre izglede da obezbede dirketan plasman u Katar. Dobili su Venecuelu u utakmici u kojoj su poveli već u prvom minutu preko Betankura. De Arasketa je povećao u 23. minutu, a na 3:0 je postavio Edinson Kavani u nadoknadi prvog poluvremena. Žurku Urusa koja je poboljšana golom Suaresa iz penala u 53. minutu samo je donekle pokvario Martines koji je smanjio na 4:1 u 65. minutu.

Dva kola pre kraja Urugvaj ima 22 boda i u direktnim duelima sa Peruom i Čileom u poslednja dva kola će odlučivati ko će u Katar.

Ekvador je treći sa 25 bodova, a remijem sa Peruom je stavio baš Urugvaj u povlašćenu poziciju u borbi za četvrto mesto. Estrada je već u drugom minutu doneo vođstvo Ekvadorcima, a Flores je u 69. minutu izjednačio na 1:1. Ekvador je pre primljenog pogotka imao neke šanse da povede i 2:0, a činilo se da su posle primljenog gola bili zadovoljni bodom pa su se uglavnom dobro branili i odneli remi iz Perua.

Argentina je dobila Kolumbiju 1:0 golom Lautara Martinesa, a Brazilci su bili ubedljivi protiv Paragvajaca. Strelci su bili Rafinja, Kutinjo, Antoni i Rodrigo.