in

Francuska ukida obavezno nošenje maski na otvorenom

Francuska je počela sa ukidanjem restriktivnih mera, uključujući obavezno nošenje maske na otvorenom prostoru.

Vlasti su, u nastojanju da se olakša svakodnevni život građana, ukinule ograničenja prisutnih na koncertima, sportskim mečevima i drugim događajima. Rad od kuće više nije obavezan, ali se i dalje preporučuje.

Ukidanje mera pokrenuto je dvostepenim ublažavanjem najavljenim krajem prošlog meseca uprkos tome što je u Francuskoj u januaru registrovan rekordan broj zaraženih virusom korona.

Druga faza ukidanja mera obuhvatiće otvaranje noćnih klubova, koji su zatvoreni od decembra dok će na koncertima, sportskim događajima i barovima ponovo biti dozvoljen pristup sektorima za stajanje.

Od tada će i konzumacija hrane i pića, takođe biti dozvoljena na stadionima, bioskopima i javnom prevozu.

Nešto ranije su Norveška i Danska, takođe, ublažile restriktivne mere.

Više vesti o kovidu-19 i posledicama pandemije u zemlji i svetu čitajte na stranici Koronavirus.

Tagovi